Зима буде головним фактором у війні в Україні, кажуть офіційні особи.

Очікується, що обидві сторони призупинять операції. Але сильні снігопади та морозні температури можуть ускладнити перегрупування погано оснащеної російської армії. Високопоставлені чиновники адміністрації Байдена кажуть, що військові операції Росії в Україні залишатимуться в глухому куті протягом наступного року. У той час офіційні особи кажуть, що Москва, швидше за все, продовжуватиме атакувати українські війська, бази, інфраструктуру та […]

Очікується, що обидві сторони призупинять операції. Але сильні снігопади та морозні температури можуть ускладнити перегрупування погано оснащеної російської армії.

Високопоставлені чиновники адміністрації Байдена кажуть, що військові операції Росії в Україні залишатимуться в глухому куті протягом наступного року.

У той час офіційні особи кажуть, що Москва, швидше за все, продовжуватиме атакувати українські війська, бази, інфраструктуру та електромережу, очікується, що наступна зима призведе до уповільнення військового просування з обох сторін.

Зимова пауза може тривати до півроку. Дощ і м’який ґрунт наприкінці листопада сповільнять рух обох військових. Тоді, коли температура впаде і земля замерзне, танкам і вантажівкам буде легше рухатися. Але ймовірність сильних снігопадів і ще більш холодної погоди може ускладнити для погано оснащеної російської армії початок будь-якого нового наступу.

«Ви вже бачите, що погана погода в Україні трохи уповільнює роботу», — сказав минулого тижня журналістам Колін Х. Кал, заступник міністра оборони з питань політики. «Стає справді брудно, що ускладнює широкомасштабні наступальні дії».

Через зумовлену погодою паузу в основних військових рухах війна увійде в нову фазу.

Росія, ймовірно, посилить свої атаки на інфраструктуру, щоб тероризувати українців, заявили офіційні особи США. На думку аналітиків, Україна може активізувати таємну кампанію, щоб показати, що вона може завдати удару у відповідь навіть на території Росії.

«Українці, схоже, збираються продовжувати просуватися вперед, проводячи диверсійні та диверсійні атаки на російські лінії», – сказав Сет Г. Джонс, старший віце-президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Представники адміністрації Байдена кажуть, що вкрай необхідно використати зимове уповільнення для відновлення постачання оборонної та наступальної зброї України.

За словами військових аналітиків, під час паузи, що насувається, обидві сторони також перенавчатимуть війська та готуватимуться до нового напору в лютому.
Генерал Марк А. Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів і головний військовий радник пана Байдена, заявив цього тижня, що прийдешнє похолодання стало можливістю для обох сторін розглянути можливість мирних переговорів.
Кремль, безсумнівно, хотів би, щоб найближчими місяцями було запроваджено припинення вогню, щоб поповнити свої війська та зміцнити свої позиції на місці.

Аналітики Джек Уотлінг і Нік Рейнольдс заявили, що російський уряд заохочує міжнародних партнерів України тиснути на уряд у Києві, щоб змусити його домовитися про перемир’я.

Але «припинення вогню є тактично вигідним для Росії для стабілізації її контролю над окупованими територіями.

Кілька військових аналітиків кажуть, що не в інтересах України відмовлятися від цієї зими, особливо тому, що Росія продовжує націлюватися на цивільну інфраструктуру та електромережі. Українські чиновники вважають, що Росія також може атакувати системи водопостачання країни.

Але представники адміністрації Байдена заявили, що може бути обмеження того, як довго Росія може продовжувати свою кампанію зі знищення інфраструктури, оскільки її поставки високоточних ракет великої дальності скорочуються. Но при цьому американська розвідка не має точної оцінки того, що залишилося від запасів високоточних боєприпасів.

Пан Кал, старший чиновник Міністерства оборони, сказав, що «ми повинні очікувати, що обидві сторони будуть обмінюватися артилерійським вогнем». Він додав: «Росіяни, здається, мають намір продовжувати накидати крилаті ракети та іранські безпілотники на українську цивільну інфраструктуру».

За його словами, Москва може продовжувати так, «так що війна триватиме, навіть якщо її інтенсивність дещо зміниться».
За матеріалами The New York Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.