ЗСУ скоротять 17 генеральських посад, – Хомчак.

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що під час реформи ЗСУ буде скорочено 17 генеральських посад. “Передбачаю, що наразі здивую багатьох наших критиків. У процесі нинішньої реформи в нашому війську скорочується 17 (!) генеральських посад”, – зазначив Хомчак. Окрім цього, він розповів, що в Україні планують реформувати також структуру генеральських звань, тому цілком можливо, […]

Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що під час реформи ЗСУ буде скорочено 17 генеральських посад.

“Передбачаю, що наразі здивую багатьох наших критиків. У процесі нинішньої реформи в нашому війську скорочується 17 (!) генеральських посад”, – зазначив Хомчак.

Окрім цього, він розповів, що в Україні планують реформувати також структуру генеральських звань, тому цілком можливо, що в ЗСУ з’явиться звання “бригадний генерал”, або однозірковий, але це станеться тільки після того, як народні депутати проголосують за відповідний проєкт. 

“Ми запропонували нашим законотворцям запровадити генеральські звання з національними особливостями, а саме: однозірковий, як у НАТО, бригадний генерал, двозірковий — генерал-хорунжий, тризірковий — генерал-поручник, і чотиризірковий-генерал. На жаль, не всі депутати до військових готові дослухатися, але ми продовжуємо переконувати: ця пропозиція базується як на нашій історичній спадщині, так і на світовій практиці. У багатьох країнах-партнерах є і національні найвищі військові звання (не за посадою), як, повторююсь, у Польщі, США й не лише. І ми теж подали пропозицію: за особливі військові заслуги перед Україною, присвоювати найвище генеральське звання — “генерал армії України”. Бригадні генерали у нас будуть на тих посадах, на яких нині однозіркові генерали, – пояснив Хомчак. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *