ЗМІ розповіли, чим “розжилися” родичі “слуг народу” у 2020 році.

ЗМІ проаналізували статки родичів депутатів “Слуги народу” з найбільш впливових комітетів Верховної Ради і виявили, що життя деяких їхніх родичів суттєво покращилося. Про це повідомляє “Слідство.Інфо”. Депутатів, які мали високі доходи ще до обрання та можуть пояснити коштовні покупки своїх близьких, не включали в матеріал. Лише тих, до новопридбаного майна яких є питання. Увагу журналістів привернули […]

ЗМІ проаналізували статки родичів депутатів “Слуги народу” з найбільш впливових комітетів Верховної Ради і виявили, що життя деяких їхніх родичів суттєво покращилося.

Про це повідомляє “Слідство.Інфо”.

Депутатів, які мали високі доходи ще до обрання та можуть пояснити коштовні покупки своїх близьких, не включали в матеріал. Лише тих, до новопридбаного майна яких є питання.

Увагу журналістів привернули одразу двоє народних депутатів з комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, де є інтереси найбільших українських олігархів. Саме до його складу входить і нардеп Юрченко, який наразі є офіційним підозрюваним в отриманні хабаря.

Зокрема, батько народного депутата, голови підкомітету з питань енергоефективності Сергія Нагорняка торік придбав Лексус ES 350 2020 року випуску. Середня вартість такого авто – $50 000. 69-річний пенсіонер, який став власником новенького Лексусу, мешкає у селищі на Житомирщині. Він також має у власності МАЗ 1994 року випуску.

Парламентар у коментарі журналістам сказав, що не хоче коментувати походження коштів. “У батьків є якісь свої там заощадження, не дуже коректно це коментувати”, — сказав він. Але зв’язатися із самим Володимиром Нагорняком журналістам не вдалося.

Сергій Нагорняк прийшов у політику в 2015 році, був депутатом однієї з місцевих рад на Київщині. Займався бізнесом, але офіційні доходи мав доволі скромні. В декларації кандидата у народні депутати Нагорняк вказав як житло лише будівельні матеріали, а згодом – невеликий недобудований будинок у Вишневому, біля Києва. Автівок не декларував, лише бюджетний Нісан 2017 року випуску, що належить дружині.

Мама ще одного члена енергетичного комітету ВР – народного депутата Олександра Горобця – перед Новим роком купила Мерседес Бенц G-500 2019 року випуску, який часто називають “кубиком”. На сайтах з продажу авто ця автівка коштує $150-300 000. Мама депутата — пенсіонерка, раніше працювала у медичній сфері.

Сам Горобець до обрання в парламент власного бізнесу не мав, але працював заступником директора державного підприємства “Укрспирт”, частого фігуранта корупційних скандалів. В останній декларації депутат зазначив, що користується автомобілями БМВ 530E і Ленд Ровер, які оформлені на його маму. Разом ці автівки коштують майже 900 тис. гривень, або $32 000.

“У короткому коментарі журналістам депутат зазначив, що батьки продали ці дві автівки та купили нову — Мерседес-“кубик”. Розповідати деталі Олександр Горобець не захотів та повідомив, що перебуває на вечері з друзями, попри те, що це був робочий час”, – повідомляє видання.

Нову Тойоту Ленд Крузер 2020 року випуску торік придбала дружина народного депутата Юрія Корявченкова, відомого як “Юзік” зі студії “Квартал 95”. Вартість автівки – $80-250 0000 залежно від комплектації. Це вже друга Тойота Ленд Крузер, якою володіє Тетяна Корявченкова, іншу вона придбала в 2013 році.

В останній декларації нардепа вказано, що його дружина має готівкові заощадження – $40 000 та 100 000 гривень. Ще $100 000 готівкою зберігає її чоловік. При цьому родина, як вказав сам Корявченков, має кредит на понад $180 000, з якого виплачено приблизно четверть.

2020-й рік був також успішним і для мами народного депутата з правоохоронного комітету Олександра Дануци. Пенсіонерка, яка раніше була головою невеликого міста на Кіровоградщині, купила 2 однокімнатні квартири у Києві, які разом коштують щонайменше $100 000. Сам нардеп повідомив “Слідству.Інфо”, що це заощадження його матері та родини сестри. І сам він користуватися новопридбаними квартирами не планує. Наразі депутат проживає у готельному номері, який оплачується бюджетними коштами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.