Журі обрало переможця конкурсу на Великий Державний Герб України.

Олексій Кохан – автор проєкту-переможця в конкурсі на Великий Державний Герб України. Про це повідомили на підсумковій пресконференції. Проєкт брав участь ще в конкурсі 1998 року, але тоді конкурс завершився нічим. Всього у фіналі конкурсу брали участь 11 ескізів. Автору були висловлені рекомендації з боку журі для доопрацювання роботи, зокрема зміни нижньої частини. На ній […]

Олексій Кохан – автор проєкту-переможця в конкурсі на Великий Державний Герб України.

Про це повідомили на підсумковій пресконференції.

Проєкт брав участь ще в конкурсі 1998 року, але тоді конкурс завершився нічим.

Всього у фіналі конкурсу брали участь 11 ескізів.

Автору були висловлені рекомендації з боку журі для доопрацювання роботи, зокрема зміни нижньої частини. На ній зображена синьо-жовта стрічка, на якій стоять частини герба – Лев і Архангел. У контексті негативних практик знищення державної символіки під час окупації та “російської весни” це сприймається вразливо, сказав голова журі геральдист Андрій Гречило. Також рекомендується уточнити обмундирування козака з мушкетом, розташованого вгорі герба.

Гречило підкреслив, що це перший етап. Далі – офіційне затвердження герба.

Премія за друге місце не присуджувалася, ще одна робота посіла третє місце. Як сказав член журі Богдан Завітій, вона сподобалася своєю лаконічністю і сучасною подачею.

Гречило повідомив, що навіть у разі затвердження Великого Герба він матиме обмежене й урочисте використання. Основним, як у більшості країн, залишиться Малий Державний Герб – Тризуб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.