Зеленський вніс у парламент законопроєкт, згідно з яким без військового квитка не можна буде влаштуватись на роботу.

Президент України подав до Верховної Ради законопроект №3553 та визначив його як невідкладний. Метою проекту є упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також запровадження нового виду військової служби – військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. На військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий для оперативного доукомплектування ЗСУ та інших […]

Президент України подав до Верховної Ради законопроект №3553 та визначив його як невідкладний. Метою проекту є упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також запровадження нового виду військової служби – військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

На військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий для оперативного доукомплектування ЗСУ та інших військових формувань, без оголошення мобілізації, призиваються громадяни України, зараховані до військового оперативного резерву першої черги, пише  Ліга.біз. 

Пропонується також внести зміни до КЗпП:

військово-обліковий документ стане обов’язковим при працевлаштуванні;

працівники з числа колишніх військовослужбовців військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період отримають переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці;

у разі призову власника – фізичної особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період такий власник – фізична особа повинна виконати свої обов’язки (щодо розрахунку та видачі трудової книжку), протягом місяця після звільнення з такої військової служби без застосування санкцій та штрафів.

на працівників призваних на військову службу із числа резервістів в особливий період поширюватимуться гарантії щодо збереження місця роботи, посади і середнього заробітку на підприємстві, додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та гарантія надання першого робочого місця на строк не менше двох років

Зростуть штрафи за порушення війського обліку працівників. Пропонується оновити санкції ст 210-1 КпАП, встановивши за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію штраф на громадян від 1700 до 3400 грн і на посадових осіб – від 3400 до 5100 грн. А в особливий період на посадових осіб – від 5100 до 8500. Наразі штрафи вдесятеро менші.

Крім того, проєктом пропонується посилити відповідальність резервістів за порушення правил військового обліку. Підвищити адмінштраф у сім разів (510 – 850 грн, а за повторне порушення чи в особливий період – від 850 до 1700 грн).

За умисне зіпсуття або недбале зберігання військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов’язаних), яке спричинило їх втрату, – штраф від 510 до 850 грн, а в особливий період – від 850 до 1700 грн.

Посилюється також кримінальна відповідальність. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період – карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Ухилення резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним військовим комісаром, – карається штрафом від 5100 до 8500 грн або виправними роботами на строк до двох років.

Ухилення від навчальних (спеціальних) зборів – штраф від 8500 до 11 900 грн або виправними роботами на строк до двох років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *