Зеленський про підпал будинку Шабуніна: “Я чекаю, що правоохоронці швидко розберуться і поставлять всі крапки над “і”.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував ситуацію з підпалом будинку активіста Віталія Шабуніна. “Батьківський будинок активіста Віталія Шабуніна, що був цинічно підпалений, – явна ознака того, що наше суспільство так і не може отямитися після численних трагедій і соціальних потрясінь. Не може відмовитися від нецивілізованих форм з’ясування стосунків. Не може перестати грати в демонстративне насильство”, – […]

Президент України Володимир Зеленський прокоментував ситуацію з підпалом будинку активіста Віталія Шабуніна.

“Батьківський будинок активіста Віталія Шабуніна, що був цинічно підпалений, – явна ознака того, що наше суспільство так і не може отямитися після численних трагедій і соціальних потрясінь. Не може відмовитися від нецивілізованих форм з’ясування стосунків. Не може перестати грати в демонстративне насильство”, – написав Зеленський.

На думку президента, Україна “повинна вже виходити з епохи конфліктів”. Він зазначив, що кожен такий випадок кидає тінь на репутацію держави і особливо на правоохоронні органи.

“На жаль, це дійсно дуже погана історія. Тому що, незалежно від поглядів, позиції, громадської активності, будь-яка людина в нашій країні має абсолютне право на недоторканність і свою, і свого житла. Це ж аксіома для зрілих і цивілізованих країн”, – вважає Зеленський.

“І я чекаю, що правоохоронці швидко розберуться та поставлять всі крапки над “і”. Хто це зробив? Навіщо це було зроблено? І чому цей “хтось” так нахабно поводиться по відношенню, перш за все, до громадських активістів, які дійсно часто порушують непрості питання суспільного устрою”, – додав президент.

Глава держави підкреслив, що “винних потрібно обов’язково знайти і покарати”.

“А ми – суспільство – все-таки повинні навчитися толерантного ставлення до тих, хто має свою позицію щодо спірних питань. І хто висловлює її активно та регулярно. “Суспільство діалогу, а не суспільство насильства” – ось кредо, яке повинне стати для нас аксіомою…”, – вважає Зеленський..

Нагадуємо, 23 липня голова громадської організації “Центр протидії корупції” Віталій Шабунін повідомив про навмисний підпал його будинку.

Своєю чергою в Головному управлінні Держслужби України з НС у Києві повідомили, що в результаті пожежі, що сталася в приватному будинку за адресою, що збігається із зазначеною Шабуніним у своєму повідомленні, згоріло та розібрано 70 кв. м конструкцій даху.

Поліція Київської області відкрила кримінальне провадження за статтею про умисне знищення або пошкодження майна за фактом займання будинку Шабуніна.

Глава представництва ЄС в Україні висловив стурбованість пожежею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.