Зеленський і Путін поспілкувалися по телефону, обговорювали перемир’я на Донбасі.

Президенти України та Росії Володимир Зеленський і Володимир Путін підтримали домовленість про повний і всеосяжний режим припинення вогню на Донбасі, який набуває чинності 27 липня. Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави Української держави. Зеленський у розмові з Путіним порушив тему звільнення утримуваних українських громадян Президент України Володимир Зеленський 26 липня провів телефонну розмову з […]

Президенти України та Росії Володимир Зеленський і Володимир Путін підтримали домовленість про повний і всеосяжний режим припинення вогню на Донбасі, який набуває чинності 27 липня.
Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави Української держави.

Зеленський у розмові з Путіним порушив тему звільнення утримуваних українських громадян

Президент України Володимир Зеленський 26 липня провів телефонну розмову з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, під час якої обговорювали виконання домовленостей, досягнутих під час нормандського саміту в Парижі і питання безпеки на Донбасі. Про це поінформувала пресслужба глави Української держави.

“Співрозмовники привітали досягнення домовленості щодо повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі, яке починається з 00.01 27 липня 2020 року, Президент Російської Федерації підтримав цю домовленість. Лідери погодилися з необхідністю термінової реалізації додаткових заходів із підтримки режиму припинення вогню на Донбасі. Президенти двох країн обговорили деталі взаємодії в частині розмінування, розведення сил і засобів та відкриття нових КПВВ на лінії дотику, діяльності спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, а також забезпечення доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до утримуваних осіб”, – ідеться в повідомленні.

Зеленський порушив питання звільнення утримуваного в Росії кримськотатарського журналіста Руслана Сулейманова у зв’язку з трагічною загибеллю його трирічного сина Муси.

“Президент України особливо наголосив на необхідності подальших практичних кроків у питанні звільнення утримуваних українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, а також у Російській Федерації”, – зазначає пресслужба.

Сторони також обговорили закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, який є на розгляді в політичній підгрупі тристоронньої контактної групи, і закон про децентралізацію, який передбачає зміни до Конституції України.

Реалізація домовленостей, досягнутих чотирма лідерами в Парижі, важлива в контексті проведення наступного саміту “нормандської четвірки” в Берліні, підкреслюють за підсумками телефонних переговорів.

22 липня 2020 року Офіс президента України повідомив, що тристороння контактна група під час відеоконференції погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня.

Зеленський зазначав, що Об’єднані сили на Донбасі будуть відповідати на ворожі обстріли і після оголошення перемир’я. Він також заявляв, що угоду про припинення вогню мають підписати всі учасники нормандського формату.

Підрозділи зі складу Об’єднаних сил почали підготовку до повного і всеосяжного режиму припинення вогню. У штабі ООС підкреслили, що контроль за виконанням домовленостей будуть проводити українські військові з досвідом миротворчих місій.

Про готовність до перемир’я заявили також бойовики “ЛНР” і “ДНР”.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

Протягом шести років на Донбасі неодноразово оголошували перемир’я, однак найчастіше бойовики не дотримуються режиму припинення вогню.

9 грудня 2019 року у Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів “Нормандської четвірки”. У підсумковому комюніке зазначено, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою “всіх на всіх” до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей” і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості було виконано частково. Очікували, що наступний саміт відбудеться в березні – квітні 2020 року, однак цього не сталося.

21 липня Зеленський заявив, що Україна найближчим часом очікує затвердження дати зустрічі в нормандському форматі.

Президенти України та РФ уперше спілкувалися телефоном із 14 лютого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.