​​Зарплати за час війни впали на 25-50%, – НБУ.

​​Зарплати за час війни впали на 25-50%, – НБУ. Падіння зарплат у приватному секторі в середньому становило від 25% до 50% порівняно з довоєнним часом, йдеться в огляді Національного банку України. “Більшість підприємств не в змозі виплачувати зарплату на довоєнному рівні. За різними опитуваннями, падіння зарплат у приватному секторі в середньому становило від 25% до […]

​​Зарплати за час війни впали на 25-50%, – НБУ.

Падіння зарплат у приватному секторі в середньому становило від 25% до 50% порівняно з довоєнним часом, йдеться в огляді Національного банку України.

“Більшість підприємств не в змозі виплачувати зарплату на довоєнному рівні. За різними опитуваннями, падіння зарплат у приватному секторі в середньому становило від 25% до 50% порівняно з довоєнним часом”, – сказано в огляді.

За опитуванням НБУ, найбільше таких у добувній промисловості і будівництві. Поступово зростає частка підприємств, які знизили оплату праці на 10-50%, зокрема в енергетиці, секторі послуг, транспорті та торгівлі. Сільськогосподарські підприємства переважають серед тих, хто не змінив або навіть підвищив зарплати.

За оцінками експертів, зарплати у травні були на 10-60% нижчі за довоєнні (в залежності від виду діяльності). Водночас у травні порівняно з квітнем зросли зарплати для водіїв, медиків та фармацевтів, переробній промисловості та с/г.

Зазначається, що дещо краща ситуація в бюджетному секторі – персонал частково відправляли в простій з виплатою 2/3 зарплат.

Зауважується, що доходи домогосподарств підтримуються соціальними виплатами, підвищенням пенсій та зростанням грошових виплат військовим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.