Законопроєкт про списання кредитів за знищене війною майно зареєстровано у Верховній Раді.

Голова комітету ВР з питань податкової політики Данило Гетманцев повідомив, що законопроєкт пропонує конкретний механізм полегшення становища позичальників, які втратили кредитне нерухоме житлове майно або автомобіль. Це стосується як знищеного майна, так і того, що опинилося на окупованій території чи на території бойових дій. “Заморожувати” кредит будуть, допоки позичальник не отримає державну компенсацію. А правом […]

Голова комітету ВР з питань податкової політики Данило Гетманцев повідомив, що законопроєкт пропонує конкретний механізм полегшення становища позичальників, які втратили кредитне нерухоме житлове майно або автомобіль. Це стосується як знищеного майна, так і того, що опинилося на окупованій території чи на території бойових дій.

“Заморожувати” кредит будуть, допоки позичальник не отримає державну компенсацію. А правом на списання кредиту зможуть скористатися такі категорії позичальників, у яких:

🔸 загальна площа знищеного майна, на яке взятий кредит, не перевищує для квартири 140 кв м, для житлового будинку – 250 кв м, та яке є єдиним місцем проживання сім’ї позичальника, або знищений єдиний автомобіль, робочий об’єм двигуна якого не перевищує 2500 см;

🔸 станом на 23 лютого 2022 року відсутня прострочена заборгованість за таким договором;

🔸 метою отримання кредиту згідно договору є придбання, реконструкція чи будівництво такого нерухомого майна, або придбання такого автомобіля.

Кредитор у такому випадку отримує право на компенсацію від держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.