​​Євросоюз розробив план заміни газу з РФ .

Єврокомісар з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон розповів, чим в Євросоюзі можуть замінити російський газ. Бретон зазначив, що Росія вже призупинила поставки газу до Болгарії, Польщі, Нідерландів, Данії та Фінляндії, і заявив: “Ми розробили план з моїми командами, щоб мати можливість на це відповісти”. Єврокомісар уточнив: “Ми імпортуємо з Росії 155 мільярдів кубометрів на рік”. При […]

Єврокомісар з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон розповів, чим в Євросоюзі можуть замінити російський газ.

Бретон зазначив, що Росія вже призупинила поставки газу до Болгарії, Польщі, Нідерландів, Данії та Фінляндії, і заявив: “Ми розробили план з моїми командами, щоб мати можливість на це відповісти”.

Єврокомісар уточнив: “Ми імпортуємо з Росії 155 мільярдів кубометрів на рік”. При цьому, за його словами, новий план включатиме “50 млрд імпорту скрапленого природного газу зі Сполучених Штатів або Катару, додаткові 10 млрд існуючими трубопроводами; прискорення використання морських вітрових турбін і фотоелектричних панелей, що становить 25 млрд кубічних метрів”.

Крім того, йдеться про продовження експлуатації атомних станцій, які мали бути закриті – це ще 12 млрд кубометрів. Також передбачається запровадити заходи економії – ще 12 млрд кубометрів; трансформувати індустрію, яка працює лише на газу – додаткові 25 млрд кубометрів. Останнім елементом такого плану, зазначив Бретон, є можливість тимчасового використання вугільних електростанцій.

Європейський союз вже приступив до роботи над новим пакетом антиросійських санкцій. Нові обмеження стосуватимуться російського газу та розширення списку банків, які відключать від SWIFT, зокрема – “Газпромбанку”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.