Як завантажити водійські посвідчення у смартфон: інструкція.

Українцям пояснили, як завантажити в смартфон водійські права У додатку “Дія ” можна буде сформувати електронний образ водійських прав і техпаспорта та завантажити собі на телефон.   Уже в листопаді українці зможуть створювати і використовувати електронні водійські права і техпаспорти через мобільний додаток” Дія”. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров. “Електронні посвідчення водія […]

Українцям пояснили, як завантажити в смартфон водійські права

У додатку “Дія ” можна буде сформувати електронний образ водійських прав і техпаспорта та завантажити собі на телефон.

 

Уже в листопаді українці зможуть створювати і використовувати електронні водійські права і техпаспорти через мобільний додаток” Дія”. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.

“Електронні посвідчення водія та електронні техпаспорти – в листопаді”, – сказав Гончаров.

За його словами, через додаток Дія, що розробляється Мінцифрою, за участю, в тому числі, й МВС, можна буде сформувати електронний образ кожного з цих документів, завантажити собі на телефон, і під час зупинки транспортного засобу поліцейським пред’являти не пластикове посвідчення, які продовжують залишатися чинними, а їх електронний аналог.

“З урахуванням того, що живемо в час сучасних технологій, ми спільно з Міністерством цифрової трансформації вирішили, що такі можливості можна ввести і в частині ідентифікації водія, і в частині права керування транспортним засобом”, – уточнив Гончаров.

За його словами, реєстрація буде дуже проста: все можна зробити онлайн, не виходячи з дому.

“Єдине, що зазначу: для того, щоб згенерувати електронне посвідчення водія, в наших базах даних має бути ваше електронне відцифроване зображення обличчя. Тому, якщо у людини радянське водійське посвідчення, – на жаль, бо у вас немає актуального цифрового зображення обличчя. Так як сервіс в першу чергу перевірятиме, чи є можливість згенерувати таке посвідчення водія”, – пояснив заступник міністра.

У той же час, він зазначив, що такі електронні посвідчення діятимуть тільки в Україні. Якщо людина збирається подорожувати до Європи, потрібно буде брати з собою пластикове посвідчення, інакше можуть бути проблеми з представниками влади інших країн.

“Це не буде виключно електронне посвідчення водія, це буде додаток до вже виданого посвідчення водія. Це є електронною випискою з реєстру”, – повідомив Гончаров.

Він уточнив, що користування електронними посвідченнями буде добровільним, і введення цього не коштуватиме державі жодної гривні.

Нагадаємо, що раніше Кабмін вирішив протестувати введення електронних водійських прав і техпаспортів. Для цього буде використовуватися додаток” Дія.”

Федоров заявляв, що в Кабміні мають намір протягом двох-трьох років перевести 50 найбільш затребуваних послуг держави в онлайн-режим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *