Як надсилання допомоги Україні економить мільярди доларів США.

Надання США фінансової допомоги Україні є «неймовірною» інвестицією для країни, оскільки Вашингтон витрачає «арахіс» на те, що, як сказав економіст Тімоті Еш Newsweek, зрештою призведе до перемог «майже на всіх рівнях», якщо Росія зазнає поразки. З початку вторгнення Росії в Україну 24 лютого Конгрес прийняв законопроект про витрати на суму 13,6 мільярдів доларів на допомогу […]

Надання США фінансової допомоги Україні є «неймовірною» інвестицією для країни, оскільки Вашингтон витрачає «арахіс» на те, що, як сказав економіст Тімоті Еш Newsweek, зрештою призведе до перемог «майже на всіх рівнях», якщо Росія зазнає поразки.

З початку вторгнення Росії в Україну 24 лютого Конгрес прийняв законопроект про витрати на суму 13,6 мільярдів доларів на допомогу українцям, а в травні Сенат схвалив майже 40 мільярдів доларів додаткової підтримки — великий пакет, що включає військову, економічну та гуманітарну допомогу.

15 листопада Білий дім звернувся до Конгресу з проханням схвалити ще 37,7 мільярда доларів на військову та гуманітарну допомогу Україні, з яких 21,7 мільярда піде на оборонну допомогу та 14,5 мільярда на пряму бюджетну підтримку України.

Деякі республіканці в Палаті представників, включаючи члена палати представників Марджорі Тейлор Грін, закликали США припинити допомогу Україні, вимагаючи перерозподілити кошти кудись в іншому місці. У четвер минулого тижня Грін очолила внесення резолюції, яка закликає до перевірки коштів допомоги Україні.

Але Еш каже, що сума грошей, яку США витрачають на Україну, ніщо в порівнянні з тим, що країна отримує натомість.

«Ці суми стають незначними, якщо порівняти їх із загальним оборонним бюджетом США в 715 мільярдів доларів на 2022 рік», — написав Еш у статті, опублікованій в Центрі аналізу європейської політики (CEPA).

«Допомога становить 5,6 відсотка загальних витрат США на оборону. Росія є головним супротивником США, суперником найвищого рівня, який не надто відстає від Китаю, його стратегічного суперника номер один. У холодному геополітичному сенсі ця війна дає чудову можливість для того, щоб США розмивали і деградували звичайний оборонний потенціал Росії, без чобіт на землі та з невеликим ризиком для життя США».

Еш сказав Newsweek, що оборонний бюджет США існує для протидії будь-яким загрозам, з якими стикаються США, і в цей самий момент Росія буде однією з найбільших загроз американській безпеці разом з Китаєм, Північною Кореєю та Іраном.

«Якщо ви візьмете загальний оборонний бюджет США і розподілите його на ймовірні загрози, у порівнянні з тим, що я оцінюю, з витратами [Росії] на загрозу, які становлять від 100 до 150 мільярдів доларів, витрати на Україну цього року становлять 40 мільярдів доларів. Це просто неймовірно мала сума витрат за загрозу”, – сказав Еш.

«Витрати на загрозу» — це термін, який він придумав для позначення суми грошей, витраченої на стримування певної небезпеки, що надходить з іншої країни.

«Здатність знищити звичайні сили Росії без загрози чи втрати для життя США просто неймовірна. Здатність знищити свого ворога, не піддаючи ризику власні сили за відносно скромні інвестиції, просто здається мені подарунком для США», — сказав Еш, додавши, що витрати Америки на Україну в довгостроковій перспективі є «незрозумілими».

За матеріалами Newsweek

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.