В Україні зафіксували перший випадок коронавірусу .

“Вчора я говорив про чотири підозри на коронавірус. Сьогодні підозра підтвердилася в однієї людини. Всі матеріали додатково передані до вірусологічної лабораторії ВООЗ … Ми почали працювати з усіма особами, з якими контактувала ця людина”, — повідомив під час брифінгу головний санітарний лікар Віктор Ляшко. За його словами, на в’їзді до країни хворому виміряли температуру, після […]

“Вчора я говорив про чотири підозри на коронавірус. Сьогодні підозра підтвердилася в однієї людини. Всі матеріали додатково передані до вірусологічної лабораторії ВООЗ … Ми почали працювати з усіма особами, з якими контактувала ця людина”, — повідомив під час брифінгу головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

За його словами, на в’їзді до країни хворому виміряли температуру, після чого чоловік поїхав у Чернівецьку область, де “самоізолювався” згідно з виданою на кордоні пам’яткою про необхідність уникати контактів.

“На кордоні було проведено температурний скринінг. Температура в людини була нормальна. Після цього він через державний пункт пропуску в Україну повернувся до Чернівецької області, там було проведено додатковий температурний скринінг, заповнено опитувальник, а також надана пам’ятка про самоізоляцію, оскільки людина подорожувала по країнах, в яких були зареєстровані випадки COVID-19”, — зазначив головний санлікар.

За словами Ляшка, Україна перебуває у тій фазі розвитку епідемії, коли “ми говоримо, що у нас реєструються поодинокі випадки завезених випадків коронавірусної інфекції”.

“Інкубаційний період триває до 14 днів. Ми говоримо про пік інкубаційного періоду — це 5-7. Вони подорожували з 21 лютого. Симптоми з’явилися 28 числа. Госпіталізація відбулася 29 числа. 1 (березня — ред.) були проведені лабораторні дослідження у вірусологічній лабораторії. Симптоми у нього наразі: лихоманка і кашель”, — розповів Ляшко.

Дружина хворого без симптомів хвороби також перебуває у самоізоляції. За словами Ляшка, хворий та його дружина не зустрічалися з родичами та друзями після повернення, згідно рекомендаціям.

“Як і очікувалося, в Україні зафіксовано перший випадок захворювання, спричиненого новим коронавірусом. Наголошую, держава готова оперативно реагувати й надавати кваліфіковану медичну допомогу”, – відзначив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *