В Україні стався витік даних військовослужбовців.

Персональні дані майже семи тисяч українських військових було оприлюднено у чат-боті в месенджері Telegram. Про це повідомили в Офісі омбудсмана. У липні департамент у сфері захисту персональних даних Секретаріату уповноваженого ВРУ з прав людини виявив чат-бот у Telegram, у якому було оприлюднено персональні дані українських військових. “Виявлено чат-бот в месенджері Telegram, в якому оприлюднено табличний файл з […]

Персональні дані майже семи тисяч українських військових було оприлюднено у чат-боті в месенджері Telegram.

Про це повідомили в Офісі омбудсмана.

У липні департамент у сфері захисту персональних даних Секретаріату уповноваженого ВРУ з прав людини виявив чат-бот у Telegram, у якому було оприлюднено персональні дані українських військових.

“Виявлено чат-бот в месенджері Telegram, в якому оприлюднено табличний файл з персональними даними (ПІБ, номерами військових частин, стверджувальними датами самовільного залишення військових частин). Загалом список містить дані щодо 6 907 військовослужбовців”, — зазначили у Офісі омбудсмана.

Секретаріат омбудсмана звернувся до Служби безпеки України та Нацполіції з вимогою заблокувати чат-бот, оскільки станом на сьогодні він продовжує поширювати зазначений файл.

У четвер, 6 серпня, у поліції повідомили, що за фактом розповсюдження даних військових було розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 182 Кримінального кодексу України (порушення недоторканності приватного життя).

СБУ підозрює держсекретаря мінінфаструктури у “зливані ” даних міноборони

За 2019 рік СБУ попередила понад 300 спроб іноземних розвідструктур отримати секретну інформацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *