В Україні протестують 5G.

У шести містах України тестуватимуть 5G-зв’язок. Відповідний дозвіл надала Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, указано в рішенні №509 від 29 жовтня. Тестувати зв’язок буде дочірнє підприємство компанії Ericsson і оператор lifecell. Випробування відбуватимуться у семи точках продажу lifecell у шести містах: Київ – Бесарабська площа, 2; вулиця Антоновича, 176 (ТРЦ “Оушен […]

У шести містах України тестуватимуть 5G-зв’язок. Відповідний дозвіл надала Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, указано в рішенні №509 від 29 жовтня.

Тестувати зв’язок буде дочірнє підприємство компанії Ericsson і оператор lifecell.

Випробування відбуватимуться у семи точках продажу lifecell у шести містах:

Київ – Бесарабська площа, 2; вулиця Антоновича, 176 (ТРЦ “Оушен Плаза”);
Дніпро – бульвар Європейський, 2;
Харків – вулиця Ярослава Мудрого, 33а;
Львів – проспект Свободи, 6/8;
Одеса – вулиця Дерибасівська, 19;
Черкаси – вулиця Смілянська, 36.
Тестування триватиме з 1 грудня 2019 року до 31 травня 2020-го. Функціонал обладнання базової станції, за допомогою якої випробовуватимуть 5G, обмежать: буде доступна тільки мережа інтернет без можливості здійснювати дзвінки.

Протягом місяця після тестів Ericsson потрібно передати комісії письмовий звіт.

4G-зв’язок запрацював в Україні 2018 року.

5G – п’яте покоління зв’язку, що діє на основі стандартів телекомунікацій, наступних за наявними стандартами 4G/IMT-Advance.

29 червня 2018 року фінська телекомунікаційна компанія Elisa заявила, що першою у світі запустила комерційну мережу п’ятого покоління. Американський оператор Verizon 1 жовтня 2018 року також заявив про початок функціонування комерційної мережі 5G. Південна Корея стала першою у світі країною, яка повністю охоплена мережею 5G.

Колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян повідомляв 3 травня, що ліцензії на частоти для зв’язку 5G виставлять на продаж 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *