В Україні існує дуже тонка межа між захистом права громадян на інформацію та наступом на свободу слова», – Олена Кондратюк.

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк закликає профільні Комітети з питань свободи слова, гуманітарної та інформаційної політики – розпочати системний діалог з медіа-спільнотою щодо законодавчого врегулювання діяльності ЗМІ. Під час Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп), вона звернула увагу на серйозне занепокоєння медійників та журналістів у зв’язку з останніми ініціативами влади в сфері ЗМІ. […]

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк закликає профільні Комітети з питань свободи слова, гуманітарної та інформаційної політики – розпочати системний діалог з медіа-спільнотою щодо законодавчого врегулювання діяльності ЗМІ.

Під час Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп), вона звернула увагу на серйозне занепокоєння медійників та журналістів у зв’язку з останніми ініціативами влади в сфері ЗМІ.

«Мова йде про доручення президента, яке він дав Кабінету міністрів: до кінця 2019 року розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо врегулювання діяльності медіа в Україні. Зокрема, передбачити розробку стандартів новин», – підкреслила О. Кондратюк.

Аналогічне занепокоєння, за її словами, викликають пропозиції запровадити відповідальність за поширення маніпулятивної інформації та накладати санкції на неприбуткові ЗМІ. Віце-спікерка парламенту закликала обережно та виважено підходити до таких пропозицій.

«На мою думку, нашим двом профільним Комітетам зі свободи слова, гуманітарної та інформаційної політики варто невідкладно розпочати  системний діалог з медіа-спільнотою щодо цього питання. Адже в Україні існує дуже тонка межа між захистом права громадян на інформацію та наступом на свободу слова», – зауважила Олена Кондратюк.

Також вона нагадала присутнім, що парламент має запропонувати кандидатури на три вакантні посади членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

«Прошу депутатські фракції і групи, а також Всеукраїнські об’єднання у галузі діяльності ЗМІ до 23 листопада визначитися і подати відповідні кандидатури до Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики», – сказала О. Кондратюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *