Утримуваних на території ОРДЛО полонених до Нового року не відпустять.

Утримуваних на території ОРДЛО полонених до Нового року не відпустять. Росія чекає, щоб злочинців не переслідували в Україні згідно із законом. Про це розповів РБК співрозмовник, близький до переговорного процесу з російської сторони, і підтвердив представник ОРДЛО. Видання нагадує, що Україна закликала провести до кінця року черговий обмін утримуваними особами і подала документи на 11 осіб. Однак […]

Утримуваних на території ОРДЛО полонених до Нового року не відпустять. Росія чекає, щоб злочинців не переслідували в Україні згідно із законом.

Про це розповів РБК співрозмовник, близький до переговорного процесу з російської сторони, і підтвердив представник ОРДЛО.

Видання нагадує, що Україна закликала провести до кінця року черговий обмін утримуваними особами і подала документи на 11 осіб.

Однак Москва звинувачує Київ у гальмуванні процесу підготовки до нового обміну з Донбасом. “Українські зобов’язання припинити переслідування вже звільнених осіб не виконані. Процедури попередніх обмінів можна вважати завершеними”, – заявив глава російської делегації в ТКГ Борис Гризлов за підсумками зустрічі ТКГ у форматі відеоконференції 25 листопада. За його словами, це “створює непереборні перешкоди для нового обміну”.

“Без виконання Україною своїх зобов’язань ймовірність обміну до Нового року відсутня”, – сказала РБК “глава робочої групи з обміну” ОРДЛО Ольга Кобцева, маючи на увазі процедуру зняття юридичних претензій з звільнених осіб. Скільки людей хотіли б повернути в ОРДЛО, не повідомляється.

“Швидко і якісно провести юридичне очищення не завжди виходить”, – пояснює РБК співрозмовник, близький до Офісу Президента України Володимира Зеленського. “Наприклад, для когось потрібне рішення якогось районного суду, а там немає суддів, і він не збирається”, – додав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.