“УРГА” потрапила в ТОП-10 найбільш успішних компаній галузі авіатранспорту.

ТОП-10 підприємств авіаційного відповідає за пасажирський напрямок, і “Міжнародна авіаційна компанія “УРГА” із Кропивницького потрапив до цього списку. Про це свідчать дані дослідження YouControl. Аналітики системи з перевірки контрагентів YouControl проаналізували дані щодо виручки компаній за 2018 рік і визначили по ТОП-10 лідерів ринку, у яких основний КВЕД “Авіаційний транспорт”. Найбільше серед них київських (7 […]

ТОП-10 підприємств авіаційного відповідає за пасажирський напрямок, і “Міжнародна авіаційна компанія “УРГА” із Кропивницького потрапив до цього списку. Про це свідчать дані дослідження YouControl.

Аналітики системи з перевірки контрагентів YouControl проаналізували дані щодо виручки компаній за 2018 рік і визначили по ТОП-10 лідерів ринку, у яких основний КВЕД “Авіаційний транспорт”. Найбільше серед них київських (7 компаній), але є також по одній із Закарпатської, Житомирської області та зареєстрована у Кропивницькому – ПРАТ “МААК “УРГА”.

ТОП-10 авіаперевізників
На відміну від водного транспорту, найпотужніші гравці авіаринку займаються не вантажними, а пасажирськими авіаперевезеннями. Всі із десятки перевізників працюють в категорії “Пасажирський авіаційний транспорт”. Лідер ренкінгу – МАУ – напрацював протягом 2018 року на суму майже в 10 разів більшу, ніж усі ТОП-10 підприємств водного транспорту.
Із ТОП-10 авіаперевізників лише двоє працюють на ринку з 90-х (МАУ та УРГА). По 4 підприємства були засновані в 2000-х та 2010-х. Зокрема, лише 2017 року на ринок увірвався вітчизняний лоукост – “СкайАп”.
Назва компанії
Виручка 2018 року
ПАТ “Авіакомпанія “МАУ”
27,0 – 27,5 млрд
ТОВ “Авіаційна компанія “Роза Вітрів”
4,0 – 4,5 млрд
ТОВ “Авіакомпанія “Азур Ейр Україна”
2,0 – 2,5 млрд
ПРАТ “АК “Українські вертольоти”
1,5 – 2,0 млрд
ТОВ “ЯнЕір” ЛТД
1,5 – 2,0 млрд
ТОВ “Авіакомпанія Браво”
1,5 – 2,0 млрд
ТОВ “Авіакомпанія СкайАп”
1,0 – 1,5 млрд
ТЗОВ “Авіакомпанія “Атласджет Україна”
450 – 500 млн
ТОВ “Анда Ейр”
400 – 450 млн
ПРАТ “МААК “УРГА”
300 – 350 млн
Табл. ТОП-10 компаній авіаційного транспорту за виручкою 2018 року

Жодне із підприємств не отримало найвищий показник FinScore (індекс фінансової стійкості від YouControl) – А. Половина отримала D (дуже низький рівень стійкості). Хоча трійка із десяти має непоганий результат В та ще двоє С.
Лише у двох компаній частину виручки склали державні закупівлі, але 9 із 10 займаються експортом (тобто всі, окрім “Атласджет Україна”). Ці компанії в основному реалізують за кордон літальні апарати, двигуни та інші комплектуючі. Однак цікаво те, що вони мають досить багато різних категорій експорту. Найменше їх у “Анда Ейр” – всього 7, а найбільше в МАУ (понад 80) та в “АК “Українські вертольоти” (більше 120-ти). Серед країн, що купують товари в українських компаній, найчастіше зустрічаються Кіпр, Великобританія, Ірландія та Туреччина. Хоча є й екзотичні імпортери: Бермудські острови торгують з компанією “Браво”, а Йорданія з “Анда Ейр”.
“Україна має густу мережу залізничних та автомобільних шляхів і в ній фактично відсутні важкодоступні райони, тому в нас немає попиту на дорогі вантажні авіаперевезення. Натомість авіаперевезення пасажирів є більш рентабельним напрямком бізнесу, адже населення готове додатково платити за швидкість, зручність і комфортні умови”, – пояснюють експерти YouControl.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *