Українська ГТС транспортувала перші кубометри газу в ЄС за новим контрактом з Газпромом.

«Оператор ГТС України», який з 1 січня 2020 року став новим оператором української газотранспортної системи замість «Укртрансгазу», транспортував до країн Євросоюзу перші кубометри російського газу згідно з новою угодою між «Газпромом» і «Нафтогазом України». «Ми вже транспортували в ЄС перші кубометри газу по новому транзитному контракту, відтепер вже за європейськими правилами в міждержавних точках, ГТС працює в […]

«Оператор ГТС України», який з 1 січня 2020 року став новим оператором української газотранспортної системи замість «Укртрансгазу», транспортував до країн Євросоюзу перші кубометри російського газу згідно з новою угодою між «Газпромом» і «Нафтогазом України».

«Ми вже транспортували в ЄС перші кубометри газу по новому транзитному контракту, відтепер вже за європейськими правилами в міждержавних точках, ГТС працює в штатному режимі», — йдеться у повідомленні компанії у Facebook.

30 грудня, за одну добу до закінчення угоди про транзит газу, яка діяла з 2009 року, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит на 5 років, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

За прогнозами, від транзиту російського газу Україна отримає щонайменше 7,2 мільярда доларів за 5 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *