Україна збирається приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі, – Кулеба.

Україна планує найближчим часом приєднатися до санкцій Європейського Союзу проти Білорусі. Про це в інтерв’ю BBC News Украина повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. “Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там, у цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, тому що тут уже йдеться про питання послідовності політики”, – заявив міністр […]

Україна планує найближчим часом приєднатися до санкцій Європейського Союзу проти Білорусі.

Про це в інтерв’ю BBC News Украина повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там, у цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, тому що тут уже йдеться про питання послідовності політики”, – заявив міністр закордонних справ.

“Україна вважає, що в цій ситуації важливо діяти єдиним фронтом. Ми робимо все, що в наших силах, щоб допомагати народу Білорусі в цій складній ситуації”, – пояснив Кулеба.

Він зазначив, що ціна такої солідарності для України набагато вища, ніж для країн ЄС або НАТО, тому що Україна не перебуває під “парасолькою захисту” цих об’єднань, а розширення впливу Росії в Білорусі загрожує українській безпеці.

У МЗС зазначають, що Україна планує приєднатися саме до персональних санкцій щодо певних представників білоруського керівництва. Вводити якісь економічні санкції, обмежувати торгівлю з Мінськом Київ не планує. Ця позиція може змінитися, якщо Росія встановить контроль над білоруськими підприємствами.

“Ось тоді треба сідати й аналізувати кожен великий контракт, дивитися, чи не з’явилися додаткові ризики, у нас є висока взаємодія й у військово-торговому секторі”, – пояснив Кулеба.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.