Україна за жодних умов не дасть воду в окупований Крим.

Про це віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков заявив у коментарі LB.ua, відреагувавши на запланований на 18 березня відеозв’язок президента РФ Володимира Путіна з окупаційною владою півострова і запуск водозабору на річці Бельбек. “Тепер росіяни розуміють, що вони допустили серйозну помилку, не знають, як вийти з ситуації, що склалася. Вони прекрасно розуміють, що Україна ніколи не поставить їм воду до […]

Про це віцепрем’єр-міністр Олексій Резніков заявив у коментарі LB.ua, відреагувавши на запланований на 18 березня відеозв’язок президента РФ Володимира Путіна з окупаційною владою півострова і запуск водозабору на річці Бельбек.

“Тепер росіяни розуміють, що вони допустили серйозну помилку, не знають, як вийти з ситуації, що склалася. Вони прекрасно розуміють, що Україна ніколи не поставить їм воду до деокупації півострова. Тому все, що ми зараз спостерігаємо, – це виключно політтехнологічний проєкт”, – вказує Резніков

За словами Резнікова, ключова причина не в нестачі води, а в мілітаризації півострова. Саме на військові потреби витрачається величезний запас прісної води.

“Вони ж через мілітаризацію півострова неефективно використовують водні запаси. Мирному населенню при раціональному використанні води там з головою вистачає. Просто потрібно правильно все робити: використовувати ресурс і його економити. А вони почали мілітаризувати півострів, намагатися напоїти військових, а також пів мільйона завезених російських громадян (проводячи при цьому асиміляцію нашого етнічного складу)”, – додав віцепрем’єр-міністр.

У Севастополі вже два роки спостерігається сильна посуха та відсутність опадів. Це примусило владу РФ шукати альтернативні джерела водопостачання, адже вода в місті вже дається з погодинним розкладом. Україна раніше забезпечувала близько 85% потреб Криму та Севастополя у прісній воді завдяки Північно-Кримському каналу.

Після окупації Україна заблокувала всі поставки води у Крим, а Росія стала викачувати воду зі штучних озер, що утворилися у невикористовуваних кар’єрах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.