Україна виконала свої зобов’язання, необхідні для зустрічі в “нормандському форматі”, – посол ФРН в Україні Фельдгузен.

Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен заявила, що іноземні дипломати, які відвідали ділянки розведення сил на Донбасі, переконалися, що Україна виконала всі свої зобов’язання. “Ми поговорили з людьми, які там живуть, вони нам сказали, що поліція і Нацгвардія (України. – Ред.) там присутні. З того, що вони нам сказали, ми зрозуміли, що зараз навіть краще, […]

Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен заявила, що іноземні дипломати, які відвідали ділянки розведення сил на Донбасі, переконалися, що Україна виконала всі свої зобов’язання.

“Ми поговорили з людьми, які там живуть, вони нам сказали, що поліція і Нацгвардія (України. – Ред.) там присутні. З того, що вони нам сказали, ми зрозуміли, що зараз навіть краще, оскільки немає обстрілів. Ми стали свідками того, що Україна виконала всі свої зобов’язання. Подивімося, чи буде завтра розведення в Петрівському”, – сказала посол.

Представниця ФРН зазначила, що дипломати були і в районі Петрівського, а потім – Золотого.

“Ми відвідали КПВВ, як нам сказали – він має такий вигляд із 2016 року. Я особисто була в Новотроїцькому і там усе готове, щоб люди могли швидко і зручно переїжджати”, – розповіла Фельдгузен.

Посол уточнила, що були два посли, які представляють країни нормандського формату, а також два посли “країн, що підтримують Україну сильно у сфері безпеки”.

Відповідаючи на запитання, чи чула вона сама обстріли в районі розведення, Фельдгузен зазначила: “Один журналіст запитав Хомчака про обстріл, він сказав, що це десь далеко. Я особисто не помітила, але я не військова. Це було десь далеко – точно не в цьому місці”.

Водночас Фельдгузен додала, що сподівається, що незабаром відбудеться зустріч у нормандському форматі.

“Я дуже сподіваюся, що це лише початок подальшого розведення, тому що для людей було це тільки краще. Кінець обстрілів це б уже було добре для них, хоча це ще не мир”, – резюмувала дипломатка.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що розведення сил і засобів сторін на ділянці Богданівка-Петрівське (Волноваський район Донецької області) розпочнеться сьогодні опівдні.

Як повідомлялося, розведення сил і засобів уже відбулося на двох ділянках – №1 в районі смт Станиця Луганська та №2 в районі Золотого Луганської області.

Українська сторона раніше заявляла про готовність почати розведення сил на ділянці Богданівка-Петрівське за умови відсутності обстрілів протягом 7 діб.

Однак сьогодні стало відомо, що розведення сил у Петрівському переноситься на 12 годину 9 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *