У третьому кварталі банківський сектор України показав прибуток у розмірі 12 млрд. дол.

Цей прибуток компенсував збитки першого півріччя, тому фінансовий результат за дев’ять місяців – чистий позитив 7,4 млрд. дол. Причиною прибутковості НБУ стала висока операційна ефективність, що зберігалася протягом усього року. Наголошується, що відсоткові доходи банків продовжували зростати, комісійні доходи поступово відновлюються, а позитивні результати від переоцінки валюти та цінних паперів значно збільшили загальний фінансовий результат. […]

Цей прибуток компенсував збитки першого півріччя, тому фінансовий результат за дев’ять місяців – чистий позитив 7,4 млрд. дол. Причиною прибутковості НБУ стала висока операційна ефективність, що зберігалася протягом усього року. Наголошується, що відсоткові доходи банків продовжували зростати, комісійні доходи поступово відновлюються, а позитивні результати від переоцінки валюти та цінних паперів значно збільшили загальний фінансовий результат.

За третій квартал відрахування до резервів за кредитами склали 33,5 млрд дол., а за цінними паперами – 7,1 млрд дол. Регулятор також зазначив, що чисті активи банків у третьому кварталі зросли на 7,5% і перевищили довоєнний рівень.

З іншого боку, чисті корпоративні гривневі кредити за квартал скоротилися на 2,2%, а валютні – на 10%. Питома вага непрацюючих кредитів за квартал збільшилась на 3,9%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.