У Польщі через коронавірус хочуть скасувати вибори президента.

У Сеймі Польщі направлено до першого читання законопроєкт правлячої коаліції, який передбачає внесення змін до Конституції країни щодо продовження на два роки – до семи років – терміну президентської каденції. Як зазначають автори законопроєкту з коаліційної партії “Згода”, ця ініціатива пов’язана з епідемією коронавірусу і складністю проведення президентських виборів у травні. “Посилення стабільності щодо виконання […]

У Сеймі Польщі направлено до першого читання законопроєкт правлячої коаліції, який передбачає внесення змін до Конституції країни щодо продовження на два роки – до семи років – терміну президентської каденції.

Як зазначають автори законопроєкту з коаліційної партії “Згода”, ця ініціатива пов’язана з епідемією коронавірусу і складністю проведення президентських виборів у травні.

“Посилення стабільності щодо виконання функцій президента під час каденції (глави держави – ред.) викликане небаченою небезпекою для правової та громадської безпеки громадян Речі Посполитої, що пов’язано із загрозою COVID-19. Відтак, проєкт змінює час нинішньої каденції президента”,- йдеться в обґрунтуванні до законопроєкту.

Документом передбачається внесення змін до 127-ї статті Конституції країни, яка у запропонованому вигляді передбачатиме, що президент Польщі обиратиметься на “одну семирічну каденцію”.

Це положення стосуватиметься і чинного президента Анджея Дуди, каденція якого завершується 6 серпня цього року. Тим самим, у законопроєкті передбачається скасування травневих президентських виборів у Польщі.

Для внесення змін в Конституцію Польщі потрібно, аби його підтримали 2/3 складу Сейму (307 депутатів з 460-ти депутатів нижньої палати парламенту), а також Сенат країни. Для цього правляча Об’єднана правиця повинна заручитися підтримкою опозиційних сил як в Сеймі так і Сенаті країни.

Станом на сьогодні найбільші опозиційні партії у парламенті виступають проти продовження каденції президента Дуди шляхом внесення змін до Конституції. Як альтернативний варіант вони пропонують запровадити у країні стан стихійного лиха, що автоматично означатиме відкладення виборів на щонайменше 90 днів від його завершення. На цей час автоматично продовжується і каденція президента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *