​​У Німеччині підготували план відбудови України на зразок плану Маршалла .

У понеділок у Берліні відбудеться Німецько-українська економічна конференція, на якій представлять позиційний документ “Відновлення України” – за зразок взято План Маршалла з відбудови Західної Німеччини після Другої світової війни за допомогою США За ініціативи Комітету з питань східноєвропейських економічних відносин 50 експертів склали досьє з детальними пропозиціями та побажаннями щодо процесу економічного розвитку в Україні. […]

У понеділок у Берліні відбудеться Німецько-українська економічна конференція, на якій представлять позиційний документ “Відновлення України” – за зразок взято План Маршалла з відбудови Західної Німеччини після Другої світової війни за допомогою США

За ініціативи Комітету з питань східноєвропейських економічних відносин 50 експертів склали досьє з детальними пропозиціями та побажаннями щодо процесу економічного розвитку в Україні.

Досьє “Відновлення України” представлять на 5-й Німецько-українській економічній конференції, на якій також очікуються канцлер Олаф Шольц та прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Кожна країна-донор має зберегти контроль над власними проєктними коштами для забезпечення прозорості та підзвітності.

Поки панує війна, звичайно, не варто очікувати величезної хвилі інвестицій німецьких компаній в Україну. Це буде радше поступовий процес, але до нього треба готуватися. І є позитивні сигнали від німецьких компаній, які зберігають або навіть розширюють свою участь в Україні, незважаючи на війну, наприклад, в автомобільній промисловості або в торгівлі будівельними матеріалами.

На думку німецьких компаній, міжнародні донори та уряд у Києві мають зосередитися на створенні швидких стимулів для приватного сектору за прикладом Плану Маршалла для Західної Німеччини після Другої світової війни.

На думку Шольца і фон дер Ляєн, ні Україна, ні окремі партнери самостійно не зможуть впоратися зі збитками від війни, яку розпочала Росія. Світовий банк оцінив їх у щонайменше €350 млрд.

“Разом із нашими партнерами з “Групи семи” та іншими країнами, за підтримки міжнародних організацій та України, ми маємо намір закласти основи інклюзивної донорської платформи для координації процесу негайного відновлення зруйнованої інфраструктури та початку довгострокової відбудови”, – йдеться у доповіді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.