“Талібан” вимагає повернути афганські гроші, погрожуючи Європі хвилею мігрантів.

“Талібан” вимагає зняття арешту з мільярдів доларів із резервів центрального банку країни, які заблокували США та Європа одразу після захоплення влади в Афганістані талібами. Ісламісти кажуть, що гуманітарної допомоги мало і погрожують Європі, що вона постраждає перша, якщо не погодиться повернути гроші. про це повідомляє Reuters. Представник Міністерства фінансів талібів Ахмад Валі Хакмал уточнив, що запропонованої […]

“Талібан” вимагає зняття арешту з мільярдів доларів із резервів центрального банку країни, які заблокували США та Європа одразу після захоплення влади в Афганістані талібами. Ісламісти кажуть, що гуманітарної допомоги мало і погрожують Європі, що вона постраждає перша, якщо не погодиться повернути гроші.
про це повідомляє Reuters.

Представник Міністерства фінансів талібів Ахмад Валі Хакмал уточнив, що запропонованої Заходом гуманітарної допомоги не вистачить і гроші потрібні народу Афганістану.

“Гроші належать афганському народу. Просто дайте нам наші гроші. Заморожування цих грошей є неетичним і суперечить усім міжнародним законам і цінностям”, – заявив він.

Член правління Центрального банку Афганістану Рейтер Шах Мехрабі закликав європейські країни, включно з Німеччиною, вивільнити свою частку резервів, щоб уникнути економічного колапсу.

“Ситуація відчайдушна, і кількість готівки скорочується… Зараз достатньо для продовження роботи Афганістану до кінця року”, – сказав Рейтер Шах Мехрабі.
Він заявив, що криза може спровокувати масову міграцію афганців до Європи.
“Найбільше постраждає Європа, якщо Афганістан не отримає доступу до цих грошей… Люди будуть у розпачі. Вони збираються поїхати до Європи”, – сказав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *