Ситуація з пандемією коронавірусу ставатиме дедалі гіршою, гіршою і гіршою, – очільник ВООЗ Гебреєсус.

Ситуація з поширенням коронавірусу далі погіршуватиметься, якщо країни не вживатимуть належних заходів для боротьби з пандемією. Про це на брифінгу 13 липня заявив гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус. Стенограму його виступу опубліковано на сайті ВООЗ. “Занадто багато країн рухається в неправильному напрямі. Вірус залишається ворогом номер один, але дії багатьох урядів не […]

Ситуація з поширенням коронавірусу далі погіршуватиметься, якщо країни не вживатимуть належних заходів для боротьби з пандемією.

Про це на брифінгу 13 липня заявив гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус. Стенограму його виступу опубліковано на сайті ВООЗ.

“Занадто багато країн рухається в неправильному напрямі. Вірус залишається ворогом номер один, але дії багатьох урядів не відображають цього. Єдина мета вірусу – знайти людей для зараження. Суперечливі повідомлення від світових лідерів підривають найважливіший компонент будь-якої відповіді [на пандемію] – довіру. Якщо уряди недостатньо чітко спілкуються зі своїми громадянами і не впроваджують комплексної стратегії, спрямованої на придушення передавання і порятунок життів, якщо населення не дотримується основних принципів суспільної охорони здоров’я, якщо основ не дотримуються, ця пандемія може піти тільки одним шляхом – ставатиме дедалі гіршою, гіршою і гіршою”, – підкреслив він.

Гебреєсус закликав “кожного лідера, кожен уряд і кожного зробити свій внесок, щоб розірвати ланцюги передавання [коронавірусу] і покласти край колективним стражданням”.

“Я хочу бути з вами відвертим: в осяжному майбутньому не буде повернення до “колишнього життя”. Але є дорожня карта до ситуації, коли ми можемо контролювати хворобу і продовжувати жити”, – додав він.

Глава ВООЗ заявив, що всі сподіваються на появу ефективної вакцини, “але ми маємо зосередитися на використанні інструментів, які в нас є зараз, для придушення передавання і порятунку життів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *