Смерть китайського працівника від хантавірусу викликає занепокоєння .

На відміну від COVID-19, хантавірус в основному не передається через дихальну систему, але виділення та кров пацієнта можуть бути заразними, заявили вірусологи, після того, як китайський працівник помер від гантавірусу в понеділок.  Новини про смерть від хантавірусу на тлі пандемії COVID-19 викликали широке занепокоєння серед нетизенів, причому багато хто переживає, що це може передатись між […]

На відміну від COVID-19, хантавірус в основному не передається через дихальну систему, але виділення та кров пацієнта можуть бути заразними, заявили вірусологи, після того, як китайський працівник помер від гантавірусу в понеділок. 

Новини про смерть від хантавірусу на тлі пандемії COVID-19 викликали широке занепокоєння серед нетизенів, причому багато хто переживає, що це може передатись між людьми та стати подвійним ударом для людства, поки пандемія COVID-19 ще не закінчиться. 

Робітник, прізвище Тянь, планував повернутися до Шаньдуна, щоб працювати разом з 29 іншими людьми на чартерному автобусі в понеділок, але почав погано себе почувати в дорозі, і його відправили до лікарні в повіті Ніншань, провінція Шансі. Тіан помер, незважаючи на лікування в понеділок вранці. 

Всі інші пасажири перевірені негативно на коронавірус, і результати їх тестування на хантавірус очікують на розгляд, заявив уряд округу Ніншань. 

Навряд чи пацієнт заразив своїх попутників, хоча вони сиділи в одному автобусі, оскільки зараження зазвичай не відбувається між людьми. Люди також не піддаються нападу хантавірусу та COVID-19 одночасно. Про це в середу в ефірі “Глобал таймс” заявив Ян Чжанькіу, вірусолог з університету Ухань. 

“На відміну від COVID-19, хантавірус у більшості випадків не передається через органи дихання. Але виділення людини та кров зараженого пацієнта можуть передавати вірус людині”, – сказав Ян. 

Хантавірус, відомий також як епідемічна геморагічна лихоманка, або геморагічна лихоманка ниркового синдрому, – це гостре вірусне інфекційне захворювання, яке характеризується головним чином лихоманкою, схильністю до кровотеч та ураженням нирок. 

Захворювання може бути спричинене контактом з щурами, вживанням їжі, яку вони торкнулися, або диханням повітрям, забрудненим калом миші. Захворювання поширене в селах з травня по червень та з жовтня по грудень, зазначив Ян.

“Не потрібно турбуватися про хантавірус. Хантавірусна хвороба можна запобігти і контролювати, і існують вакцини для її запобігання. Захворюваність у міських містах дуже низька, оскільки хвороба в основному зустрічається в сільських селах, де щури, як правило, з’являються, коли люди працюючи на місцях, – пояснив Ян. 

Захворювання поширене в Євразії, випадки зараження в Росії, Фінляндії, Швеції та Китаї. Ян зазначає, що рівень смертності від інфекції від хантавірусу в Китаї становить від 1 до 10 відсотків, тоді як рівень смертності в США значно вищий, середній показник – 40 відсотків. 

Як і COVID-19, хантавірус може серйозно пошкодити функції печінки, нирок та інших органів пацієнтів та викликати симптоми лихоманки та масивних кровотеч.

 Після того, як робітник помер від хантавірусу, експерти південно-західного Китаю в провінції Юньнань розпочали епідеміологічне розслідування. За останні п’ять років у південно-західному провінції Китаю Юньнань було зареєстровано 1231 хворий на хантавірус. У Юньнані щороку повідомляється про понад 200 випадків, повідомляє сайт новин thepaper.cn. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *