Штайнмайєр пообіцяв Німеччині важкі роки і заявив про “остаточний провал” зовнішньої політики щодо Росії.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр виступив із телевізійним зверненням до народу країни, в якому розповів про свій нещодавній візит до Києва. Він заявив, що політика щодо Росії, яку Берлін проводив до вторгнення в Україну, зазнала “остаточного провалу” і пообіцяв жителям країни важкі роки. За словами Штайнмайєра, велика війна, яка розпочалася 24 лютого, ознаменувала “епохальні зміни” в […]

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр виступив із телевізійним зверненням до народу країни, в якому розповів про свій нещодавній візит до Києва. Він заявив, що політика щодо Росії, яку Берлін проводив до вторгнення в Україну, зазнала “остаточного провалу” і пообіцяв жителям країни важкі роки.

За словами Штайнмайєра, велика війна, яка розпочалася 24 лютого, ознаменувала “епохальні зміни” в Європі і визнав свою особисту відповідальність за провальні спроби Німеччини підтримувати з Москвою добрі стосунки.

До Києва Штайнмаєр потрапив із третьої спроби. Перший візит планувався ще у квітні, але був відкладений українською стороною через нерішучу та обережну позицію Берліна, яка багатьом у Києві здавалася проросійською. Більше того, як нагадує Bild, будучи міністром закордонних справ в уряді Ангели Меркель, Штайнмаєр послідовно виступав за дружні відносини з Росією – навіть після анексії Москвою Криму та розпалювання конфлікту на Донбасі.

Перед зустріччю із Зеленським німецького президента повезли на північ країни, щоб показати йому місто в Чернігівській області, нещодавно звільнене від російських військ. Штайнмайєр висловив своє потрясіння побаченими там руйнуваннями та оповіданнями місцевих жителів. Під час візиту до Корюківки, неподалік кордону з Білоруссю, там спрацювала сирена сповіщення про повітряну тривогу, після чого близько години Штайнмайєру довелося провести деякий час у найближчому бомбосховищі.

У п’ятничному телевізійному виступі Штайнмаєр сказав: “У попередні роки вітер дмухав нам у вітрила. У нас було щастя у зв’язку з об’єднанням. Ми вважали, що війна – це щось непредставне і тепер можливий достаток і торгівля в усіх напрямках”.

“Це були гарні роки. Німеччина, з її темною історією, стала поважною та навіть улюбленою країною. Але згодом прийшло 24 лютого. Путін не лише порушив правила та закінчив гру. Він перевернув усю шахівницю. Російське вторгнення зруйнувало мир у Європі”, – заявив Штайнмаєр.

За словами Штайнмайєра, російське вторгнення стало початком нової доби воєн, коли планета стикається з різними загрозами, у тому числі зміною клімату, голодом та пандеміями.

У зв’язку з цим президент Німеччини попередив, що на країну чекають “важчі роки, непрості роки”. Він заявив, що у зв’язку з війною та енергетичною кризою мешканцям доведеться принести жертви. Проте виступив на захист введених проти Росії санкцій та підвищення видатків на оборону. Він сказав, що розуміє побоювання людей, але закликав боротися з “отравою популізму”.

За матеріалами bild

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.