Школярам із колишніх російськомовних класів не вистачає українських підручників: Міносвіти звинувачує попередників та обіцяє забезпечити в грудні.

Батьки школярів із колишніх російськомовних шкіл скаржаться на брак українських підручників. У Міністерстві освіти та науки заявили, що перекрити нестачу зможуть до кінця року. Зазначається, що під дописом мовного омбудсмена Тараса Кременя про те, що цього року з російської на українську перейшло близько 200 тисяч учнів, батьки почали писати про брак підручників. За даними Інституту […]

Батьки школярів із колишніх російськомовних шкіл скаржаться на брак українських підручників. У Міністерстві освіти та науки заявили, що перекрити нестачу зможуть до кінця року.

Зазначається, що під дописом мовного омбудсмена Тараса Кременя про те, що цього року з російської на українську перейшло близько 200 тисяч учнів, батьки почали писати про брак підручників.

За даними Інституту модернізації змісту освіти, у Хмельницькій області 72% підручників для 7-х класів доставлено в школи, в Дніпропетровській області – 82%, у Закарпатській, Львівській, Рівненській та Волинській – 89%.

У мовного омбудсмена створили спеціальну комісію, яка займеться перевіркою.

“Перевірка закладів освіти щодо рівня переходу на українську мову, а також із МОН ми проводитимемо роботи щодо перевірки якості викладання українською мовою в закладах середньої освіти”, – зазначив він.

Водночас виконувач обов’язків директора Інституту модернізації змісту освіти Євген Бажанков у коментарі “Суспільному” зазначив, що зміни до закону про освіту щодо функціонування української мови були внесені у 2017 році. А наприкінці минулого року була підготовлена постанова про зміну мови викладання.

“Уже в лютому керівницею міністерства була Ганна Новосад. Вона цю постанову зареєструвала, але не направила до центральних органів виконавчої влади. Тобто зміни не були затверджені Кабміном”, – пояснив він.

Бажанков додав, що половину процедур, аби діти отримали підручники, вже пройдено, але це тривалий процес.

“Тільки всередині листопада розпочнеться друк цих підручників, доступ до них хоча б в електронному вигляді з’виться всередині листопада, а на руки вони їх отримають вже наприкінці грудня”, – пояснив в.о. директора Інституту модернізації змісту освіти.

Колишня очільниця Міністерства освіти Ганна Новосад у коментарі “Суспільному” пояснила, що було заплановано друк підручників лише для 3-х і 7-х класів. Для всіх інших треба було розподілити наявні резерви. Для цього під час її керівництва підготували всі документи.

“За час мого перебування в МОН ми прийняли усі необхідні акти, аби були вчасно підготовлені та надруковані підручники для тих класів, для яких вони за графіком мали друкуватись у 2020 році (третій та сьомий класи). Нагадаю, підручники певного класу, відповідно до законодавства, передруковуються раз на 5 років. Тобто є періодичність щодо всіх класів. Є відповідні накази МОН про проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) для учнів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2019-2020 роках (3 клас) та для учнів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2019-2020 роках (7 клас)”, – сказала вона.

Дивіться також: Ректор ЧТУ Шкарлет купив собі елітний автомобіль за $60 тис. університетських коштів, – Новосад. ДОКУМЕНТ

За словами Новосад, щороку проведення конкурсів на першому етапі було найскладнішим, але це зробили вчасно і без зайвих проблем.

“Коли я пішла у відставку, усі лінійки підручників до друку у 2020 році перебували на етапі перегляду та відбору вчителями, до 12 березня. Упродовж наступних місяців та особливо упродовж літа МОНу потрібно було зробити найлегше – дорозподілити підручники інших років у ті області, де їх частково не вистачало. Це нормально, адже підручники зношуються. Так само потрібно було частково перерозподілити резерви для шкіл, які перейшли на українську мову. Тобто не друкувати, а дорозподілити наявні резерви”, – пояснила ексміністерка освіти.

Вона додала, що у Міністерства освіти “усі готові документи на руках, деякі з них потрібно було просто винести на засідання уряду та схвалити”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.