Шість балканських країн у майбутньому стануть членами ЄС.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель вважає, що шість західнобалканських держав “у силу геополітичних причин” у майбутньому стануть членами Євросоюзу. про це пише DW. “Стимулювання цього процесу (підготовки вступу західнобалканських країн в ЄС. – Ред.) відповідає споконвічним інтересам Європейського Союзу”, – заявила глава німецького уряду в понеділок, 5 липня, за підсумками конференції на тему Західних Балкан, що пройшла […]

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель вважає, що шість західнобалканських держав “у силу геополітичних причин” у майбутньому стануть членами Євросоюзу.

про це пише DW.

“Стимулювання цього процесу (підготовки вступу західнобалканських країн в ЄС. – Ред.) відповідає споконвічним інтересам Європейського Союзу”, – заявила глава німецького уряду в понеділок, 5 липня, за підсумками конференції на тему Західних Балкан, що пройшла в онлайн-форматі під головуванням ФРН.

Судячи з усього, цими словами Меркель натякала на посилення впливу в регіоні Росії і Китаю, зазначає агентство Reuters. Зміцнення регіонального співробітництва, яке ведеться з 2014 року в рамках так званого “Берлінського процесу”, вже принесло перші плоди – наприклад, угода про скасування роумінгу в регіоні Західних Балкан, підготовлене за підтримки Єврокомісії та набрало чинності 1 липня 2021 року.

У конференції 5 липня брали участь глави урядів Сербії, Албанії, Республіки Північна Македонія, Боснії і Герцеговини, Чорногорії та Косова, а також голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Коментуючи позиції окремих країн-членів ЄС щодо перспектив вступу західнобалканських держав до Євросоюзу, Меркель нагадала, президент Франції Емманюель Макрон “абсолютно чітко” висловився за цей крок. Зі свого боку, Болгарія і Нідерланди ставляться до подібного рішення більш стримано. У Німеччині також в окремих випадках пред’являються дуже високі вимоги до західнобалканських держав, резюмувала канцлерка ФРН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.