«СхідГЗК» Бути чи не бути ?

  Голова обласної ради Олександр Чорноіваненко звернувся з листом до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням втрутитися у ситуацію, що склалася навколо державного підприємства «СхідГЗК». На сьогодні підприємство працює в складних фінансово-економічних умовах, які пов’язані з директивно встановленою Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зниженою ціною реалізації уранового оксидного […]

 

Голова обласної ради Олександр Чорноіваненко звернувся з листом до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука з проханням втрутитися у ситуацію, що склалася навколо державного підприємства «СхідГЗК».

На сьогодні підприємство працює в складних фінансово-економічних умовах, які пов’язані з директивно встановленою Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зниженою ціною реалізації уранового оксидного концентрату, який виробляє комбінат. Ціна 75 доларів США за 1 кг концентрату природного урану не покриває навіть собівартість виробництва, що, у свою чергу, неминуче позначилось на забезпечені виробництва самими необхідними матеріалами, запасними частинами та іншими ресурсами та унеможливлює виконання виробничої програми підприємства.

Економічною службою зазначеного державного підприємства прораховано, що робота комбінату в такому режимі, в кращому випадку, принесе збитки в розмірі 600 мільйонів гривень на кінець року, але більш реальна перспектива – це зупинка стратегічно важливого для Кіровоградщини та енергонезалежності держави в цілому підприємства вже у жовтні поточного року.

Єдине правильне рішення – реорганізація державного підприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” шляхом приєднання до державного підприємства “НАЕК “Енергоатом”, що створить вертикально-інтегроване підприємство від видобутку уранової сировини до виробництва електроенергії на АЕС України.

Олександр Чорноіваненко звернувся до Прем’єр міністра України з проханням терміново розпочати процес реорганізації, для недопущення припинення роботи комбінату і видобутку урану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.