Саудівська Аравія почала поставляти нафту в Білорусь.

На білоруський нафтопереробний завод у Новополоцьку (ВАТ “Нафтан”) надійде перша партія нафти з Саудівської Аравії. Як заявив прессекретар концерну “Белнефтехим” Олександр Тищенко, в складі 60 цистерн, загальний обсяг – 3,6 тис. тонн. Перший танкер з 87 тис. тонн нафти, закупленої у компанії Saudi Агамсо, прибув у порт Клайпеди і став під розвантаження 12 травня. Даний […]

На білоруський нафтопереробний завод у Новополоцьку (ВАТ “Нафтан”) надійде перша партія нафти з Саудівської Аравії.

Як заявив прессекретар концерну “Белнефтехим” Олександр Тищенко, в складі 60 цистерн, загальний обсяг – 3,6 тис. тонн.

Перший танкер з 87 тис. тонн нафти, закупленої у компанії Saudi Агамсо, прибув у порт Клайпеди і став під розвантаження 12 травня.

Даний танкер став сьомим в цьому році з нафтою для Білорусі, який прибуває в порт Клайпеди. Попередній танкер з 86 тис. тонн нафти прибув в Клайпеду з Норвегії 13 квітня. З Клайпеди до “Нафтана” нафта поставляється по залізниці литовським оператором.

У лютому можливість покупки нафти в Саудівській Аравії анонсував президент Білорусі Олександр Лукашенко. Він також повідомляв, що Мінськ веде переговори про постачання нафти з усіма учасниками світового ринку нафти, в тому числі США і ОАЕ.

Нагадаємо, МЗС Білорусі і Держдепартамент США 15 травня заявили про початок поставок нафти з США в Білорусь.

Зазначимо, з 1 січня 2020 року Російська Федерація припинила експорт нафти на білоруські нафтопереробні заводи. Пізніше поставки були частково відновлені. У той же час російська сторона наполягала на закупівлі нафти за цінами вище світових, у зв’язку з цим Мінськ почав шукати альтернативні джерела.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.