Росія визнана постійною загрозою у новій стратегії нацбезпеки США .

У середу, 12 жовтня, Білий дім опублікував нову стратегію національної безпеки США, в якій йдеться, зокрема, про стосунки з Російською Федерацією, яка стала державою, де поєднують “авторитарне управління з ревізіоністською зовнішньою політикою”. У стратегії нацбезпеки США, зокрема, йдеться про те, що протягом останнього десятиліття “російський уряд вирішив проводити імперіалістичну зовнішню політику”, кульмінацією якої стало “повномасштабне […]

У середу, 12 жовтня, Білий дім опублікував нову стратегію національної безпеки США, в якій йдеться, зокрема, про стосунки з Російською Федерацією, яка стала державою, де поєднують “авторитарне управління з ревізіоністською зовнішньою політикою”.

У стратегії нацбезпеки США, зокрема, йдеться про те, що протягом останнього десятиліття “російський уряд вирішив проводити імперіалістичну зовнішню політику”, кульмінацією якої стало “повномасштабне вторгнення в Україну з метою повалення її уряду та підкорення Росії”.

“Цьому передувало вторгнення Росії в 2014 році до України, її військове втручання в Сирію, її багаторічні спроби дестабілізувати своїх сусідів, використовуючи розвідувальні дані та кіберспроможності, а також відверті спроби підірвати внутрішні демократичні процеси в країнах Європи, Центральної Азії та в усьому світі. Росія також нахабно втручалася в політику США і працювала, щоб посіяти розбіжності серед американців”, – наголошує адміністрація президента Байдена.

У стратегії нацбезпеки США підкреслили, що російський уряд під керівництвом президента Путіна порушує також права людини всередині своєї країни, придушує свою опозицію та закриває незалежні ЗМІ. Це призвело до того, що в Росії виник застій політичної системи, яка не реагує на потреби своїх людей.

У документі наголосили, що США докладали зусиль, щоб обмежити суперництво та визначити прагматичні сфери співпраці, але президент Путін відкинув їх. “Тепер ясно, що він не зміниться. Росія зараз представляє безпосередню та постійну загрозу міжнародному миру та стабільності. Це не про боротьбу між Заходом і Росією. Йдеться про фундаментальні принципи Статуту ООН, учасником якої є Росія, зокрема щодо поваги до суверенітету, територіальної цілісності та заборони захоплення території шляхом війни”, – йдеться у документі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.