Рейтинг політичної партії “Слуга народу” падає, але вона залишається лідером електоральних симпатій українців.

Як інформує  Інтерфакс-Україна, про це заявив аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” ім.Ілька Кучеріва Андрій Сухарина із посиланням на дослідження, проведене його організацією спільно з Центром Разумкова. “Слуга народу” залишається лідером електоральних симпатій, але при цьому її рейтинг поступово зменшується. Якщо на початку року вона могла претендувати на 45% виборців серед тих, хто визначився і буде голосувати, то […]

Як інформує  Інтерфакс-Україна, про це заявив аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” ім.Ілька Кучеріва Андрій Сухарина із посиланням на дослідження, проведене його організацією спільно з Центром Разумкова.

“Слуга народу” залишається лідером електоральних симпатій, але при цьому її рейтинг поступово зменшується. Якщо на початку року вона могла претендувати на 45% виборців серед тих, хто визначився і буде голосувати, то на сьогодні цей показник уже менший за 30%, але все одно вони залишаються беззастережним лідером”, – сказав Сухарина в п’ятницю під час презентації дослідження.

Другими і третіми в партійному рейтингу, згідно з даними соціологів, ідуть партії “Опозиційна платформа – За життя” і “Європейська Солідарність”. “Наздоганяють “ОПЗЖ” і “ЄС”, але вони суттєво нижче. “ОПЗЖ” – це майже 22% виборців серед тих, хто визначився і голосуватиме, а “Євросолідарність” – 16%”, – ідеться в опитуванні.

У Фонді “Демініціативи” розрізняють два види партій-протилежностей: за віком виборців і за регіоном їхнього проживання.

“У нас є дві протилежні партії – партія студентів та молоді й партія пенсіонерів. Ні для кого не секрет, що партія молоді – це “Слуга народу”. 6 із 10 її виборців це люди молодші за 40 років, а це багато, тому що в нас у структурі електорату більше старших людей. “ОПЗЖ” – протилежна картина, там 7 із 10 виборців – це люди від 50 років. Серед інших партій, за винятком “Батьківщини”, немає таких сильних відмінностей, зате є відмінності в регіоні проживання – тут відмінності між “ЄС” і “ОПЗЖ”. У “ЄС” майже всі виборці живуть на заході і в центрі – це майже 85% їхніх виборців, а у “ОПЗЖ” – на сході й півдні, і на сході фактично половина їхніх виборців”, – сказав Сухарина.

Соціологічне дослідження було проведено Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва та Центром Разумкова із 14 до 19 серпня 2020 року за фінансової підтримки посольства Нідерландів в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.