Рада ухвалила “антиКоломойський” законопроєкт.

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроєкт № 2571-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності”. За відповідне рішення проголосували 270 нардепів. Закон унеможливлює скасування рішення НБУ про націоналізацію/ліквідації банків і повернення несправедливої компенсації з держбюджету їхнім попереднім власникам. У разі, якщо банк став […]

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроєкт № 2571-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності”.

За відповідне рішення проголосували 270 нардепів.

Закон унеможливлює скасування рішення НБУ про націоналізацію/ліквідації банків і повернення несправедливої компенсації з держбюджету їхнім попереднім власникам.

У разі, якщо банк став неплатоспроможним і виводиться з ринку, вкладникам повертають кошти, починається ліквідація. Суд більше не зможе скасувати або призупинити ліквідацію. Власник банку не зможе повернути банк собі. Також він не зможе відновити роботу банку. Разом з тим, власник може претендувати на компенсацію збитків.

Зазначимо, що ухвалення банківського закону є ключовою вимогою, яку Міжнародний валютний фонд поставив Україні для підписання нової кредитної програми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *