Рада тимчасово на час карантину відмініла обов‘язкову верифікацію для #ВПО.

Верховна Рада України на час карантину вирішила тимчасово не застосовувати для внутрішньо переміщених осіб необхідність підтверджувати присутність на підконтрольній Уряду України території, аби українці могли зберігти довідку про взяття на облік ВПО і без перешкод після карантину отримати нараховані пенсії та соціальні виплати. За відповідний законопроєкт N3219 в цілому проголосували 344 депутати. У звичайний час […]

Верховна Рада України на час карантину вирішила тимчасово не застосовувати для внутрішньо переміщених осіб необхідність підтверджувати присутність на підконтрольній Уряду України території, аби українці могли зберігти довідку про взяття на облік ВПО і без перешкод після карантину отримати нараховані пенсії та соціальні виплати.

За відповідний законопроєкт N3219 в цілому проголосували 344 депутати.

У звичайний час ВПО повинні підтверджувати свою фактичну присутність на підконтрольній території, інакше через 60 днів вони можуть бути позбавлені довідки про взяття на облік ВПО. Проте, законодавством передбачено, що за умови обґрунтованих причин норма про обов’язкове підтвердження присутності не застосовується. Відсьогодні, введення карантину віднесено до форс-мажорних обставин.

Таким чином, відсьогодні на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни Верхрвна Рада заборонила:
– скасовування дії довідки про взяття на облік ВПО на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що ВПО повернулася до покинутого місця постійного проживання;
– зупинення Ощадбанком видаткових операцій за поточним рахунком ВПО за відсутності проходження фізичної ідентифікації;
– здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування.
Нагадаємо, МінРеінтеграції ініціювало на час запровадження карантину тимчасово не застосовувати для ВПО необхідність підтверджувати присутність на підконтрольній території, аби українці могли зберігти статус ВПО і спокійно після карантину отримати нараховані пенсії та соцвиплати.

Введення обмежувальних заходів щодо пересування через КПВВ здійснюється з метою збереження здоров’я.

Тимчасове закриття #КПВВ не тільки зменшить потік можливо інфікованих громадян України через КПВВ, але й дозволить їх захистити. У першу чергу – літніх людей, для яких коронавірус є найбільш небезпечним.

«Пенсіонерам немає потреби подавати додаткові заяви, пояснення щодо неможливості проходження верифікації. Банківські картки не блокуватимуться, всі кошти нараховуватимуться в повному обсязі. Закликаю усіх не покидати свої домівки без нагальної потреби. Якщо ж ви прямуєте до супермаркетів, подумайте про стареньких сусідів, проявіть турботу і допоможіть, аби люди похилого віку не наражались на небезпеку, адже саме вони є у групі ризику», – наголосив Віце-прем‘єр-міністр Олексій Резніков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *