Президент України Володимир Зеленський сподівається, що за новообраного президента Джо Байдена Україна і США увійдуть у новий етап відносин, що посилить безпеку України.

Про це він сказав в інтерв’ю Axios. “Я щиро бажаю Джо Байдену успіху з усіма викликами, які перед ним постануть. Що стосується України, я б хотів, щоб ми увійшли в новий етап та стали на новий шлях. Президент Байден казав, що він турбується і продовжуватиме турбуватись та працювати задля безпеки в Європі. Для нас це […]

Про це він сказав в інтерв’ю Axios.

“Я щиро бажаю Джо Байдену успіху з усіма викликами, які перед ним постануть. Що стосується України, я б хотів, щоб ми увійшли в новий етап та стали на новий шлях. Президент Байден казав, що він турбується і продовжуватиме турбуватись та працювати задля безпеки в Європі.

Для нас це найважливіше, бо безпека в Європі – це про нас. На сході України триває війна, триває агресія Російської Федерації, анексія Криму. Тож я хотів би, щоб США і зокрема президент Байден, який дуже знайомий з Україною, допомогли нам вийти з цієї по-справжньому трагічної ситуації.

У мене є дуже просте питання: пане президенте, чому ми досі не в НАТО?” – сказав Зеленський.

Водночас, відповідаючи на питання журналіста, що саме Україні потрібно від США, президент відповів: “Ми вдячні за все. Але якщо ми, українці, і Україна хочемо бути рівноправним членом Альянсу, рівноправним членом НАТО … Це одне з найважливіших питань безпеки – тієї самої безпеки, про яку говорить президент Байден. У такому випадку в мене є дуже просте питання: пане президенте, чому ми досі не в НАТО?”.

Також Зеленський додав, що якби Україна була членом НАТО, то на сході України, на Донбасі не було б ескалації.

“Зараз захищаємо Європу. Ми вдячні Європі за її допомогу, за санкції. Ми вдячні Сполученим Штатам. Санкції важливі, але санкціями ви не можете повернути людських життів”, – додав глава держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.