Президент розповів про перевірку для Степанова .

Президент Володимир Зеленський вважає Максима Степанова “найміцнішим” міністром охорони здоров’я, однак заявляє, що перевіркою для нього буде вакцинація від коронавірусу в Україні. “Він найміцніший з усіх, хто був. Це точно. Він намагається. Вважаю, що прем’єрміністр і міністр охорони здоров’я повинні щільніше працювати разом, повноцінною командою”. “Вакцинація – вважаю, це буде найскладніший виклик для міністра Степанова. […]

Президент Володимир Зеленський вважає Максима Степанова “найміцнішим” міністром охорони здоров’я, однак заявляє, що перевіркою для нього буде вакцинація від коронавірусу в Україні.

“Він найміцніший з усіх, хто був. Це точно. Він намагається. Вважаю, що прем’єрміністр і міністр охорони здоров’я повинні щільніше працювати разом, повноцінною командою”.

“Вакцинація – вважаю, це буде найскладніший виклик для міністра Степанова. Тому що ми не входимо до переліку пріоритетних країн, які найближчим часом отримають вакцину. І ось тут виявляється – міністр чи не міністр.

Бо якщо твоя країна не входить до списку тих, кому і так нададуть вакцину, і так все буде нормально, і так будуть великі доплати лікарям, ти повинен зробити все, щоб ми опинилися в цьому списку. Це і є перевірка”.

“Результат ми з вами побачимо в лютому і березні наступного року. Я поставив йому завдання: ми повинні отримати вакцину наприкінці січня, в крайньому випадку в лютому”.

При цьому Зеленський зазначив, що “неважливо”, отримає Україна вакцину безкоштовно чи ні. На його переконання, грошей на вакцину Україні вистачить.

“На 8 млн доз у нас є безкоштовна вакцина COVAX. Ми звертаємо увагу на гроші, чи вистачить їх. Я впевнений, що вистачить. Адже є безкоштовна вакцина, є ще додаткові кошти, про які ми говоримо із нашими західними партнерами. Але ще рано говорити, ще не отримали.

У будь-якому випадку, люди повинні зрозуміти, що за один день не можна забезпечити 10 млн людей вакциною. Не тому, що наші люди не хочуть вакцинуватися. А тому, що всі країни борються за її отримання. Я хочу, щоб у січні ми отримали 100-200 тисяч доз. Але нам доведеться дуже сильно попрацювати, щоб люди пішли вакцинуватися”.

Сам Зеленський заявив, що планує вакцинуватися за власні кошти, бо може собі дозволити купити вакцину.

“Я нічого безкоштовно як президент не беру. Коли ми говоримо з компаніями, які постачатимуть в Україну вакцину, вони просять відкрити для них комерційний ринок. Це говорить про те, що є сегмент людей у всьому світі, і наша країна не виняток, які не звертатимуть уваги на ціну. Вони розуміють, що у держави є пріоритетні групи населення – це бідні люди, лікарі, армія, вчителі, люди з важкими хворобами. Тому такі, як я, будемо вакцинуватися за свій рахунок. Це нормально”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.