​​Польща змінює правила перебування та надання допомоги українським біженцям.

Сейм Польщі проголосував за зміни до спецзакону про допомогу українцям, які рятуються там від війни в Україні. Ними передбачається, зокрема, запровадження власної участі в оплаті за проживання, а також обмеження соцвиплат у випадку виїзду українців з Польщі. Українці зможуть безкоштовно проживати у місцях тимчасового розміщення лише упродовж перших 120 днів від моменту першого приїзду до […]

Сейм Польщі проголосував за зміни до спецзакону про допомогу українцям, які рятуються там від війни в Україні. Ними передбачається, зокрема, запровадження власної участі в оплаті за проживання, а також обмеження соцвиплат у випадку виїзду українців з Польщі.

Українці зможуть безкоштовно проживати у місцях тимчасового розміщення лише упродовж перших 120 днів від моменту першого приїзду до Польщі. Після цього українці платитимуть за проживання у таких місцях.

Змінами передбачається, що громадяни України, які проживають у таких місцях в Польщі понад 120 днів, з березня 2023 року змушені будуть платити 50% коштів власного утримання, але не більш як 40 злотих на добу (понад 300 грн).

З травня наступного року їм треба буде покривати 75% коштів проживання, але не більш як 60 злотих на добу (500 грн).

Інші зміни передбачають “замороження” виплат соціальної допомоги громадянам України у момент виїзду з Польщі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.