Плюси і мінуси подорожей на автобусі

Плюси і мінуси подорожей на автобусі

03.02.2021

Важливу роль в організації подорожі відіграє вибір транспортного засобу, за допомогою якого необхідно переміститися з точки А в точку Б. Можна поїхати на автомобілі, поїзді, автобусі, полетіти на літаку, відправитися в круїз або навіть в велосипедну подорож. Великою популярністю у туристів користуються автобусні тури (докладніше тут). Пропонуємо розглянути переваги та недоліки даного виду транспорту, який можна використовувати в путешест

Плюси

Простіше спланувати маршрут

Автобуси відправляються з різних пунктів і проїжджають через велику кількість міст по шляху. Так що завжди можна вибрати місто, найближчий до місця вашого проживання, і сісти в автобус саме там.

Економічність

Автобусні тури коштують зазвичай дешевше інших екскурсійних програм, оскільки зазвичай найдорожча частина путівки – квиток на літак. Також надаються знижки окремим категоріям громадян.

Альтернатива

Якщо Ви боїтеся літати на літаках, автобус є непоганим варіантом. До того ж це цінний досвід.

Інформативність

За 10-14 днів ви подивіться 8-10 міст в 5-6 країнах. До того ж багато країн ви проїдете з півночі на південь або зі сходу на захід по автомобільним дорогам, що створить вам найбільш повне враження про регіон.

З пункту А в пункт Б

Можна дістатися прямо в пункт призначення. Літаки літають не скрізь, і, якщо ваше завдання – потрапити в маленьке містечко десь в країні, це дуже зручно.

Якщо ви їдете в гості і не відчуваєте себе впевнено за кордоном, не знаєте мови, то доставка з пункту А в пункт Б вам підійде.

Мінуси

Відсутність свободи вибору

Автобусний тур завжди має чітку програму, від якої гід зазвичай, не змінюється. Як наслідок, більшість автобусних турів проходять по одним і тим же маршрутам, за одними і тими ж містам, з одними і тими ж зупинками.

Більшість автобусних турів передбачають зупинки на ніч в придорожніх готелях, розташованих на околицях міст, що не завжди зручно.

Додаткові витрати

Вам доведеться або запастися достатньою кількістю їжі з дому, або купувати її по дорозі. Туалети на зупинках також іноді виявляються платними. В цілому, чим довше поїздка на автобусі, тим більша ймовірність того, що вам буде потрібно що-небудь купувати. З’являється необхідність шукати пункти обміну валюти.

Велика втрата часу

Подорож може тривати від кількох годин до доби. Автобус може потрапити в пробку, зламатися. В цьому випадку ви цілком можете втратити ще кілька годин. Неможливо заздалегідь передбачити, скільки часу піде на проходження кордону. Черга там, особливо в сезон, може затримати вас на кілька годин.

Брак часу.

Дуже часто на місто у вас буде 2-3 години, з них вільного часу від 45 хвилин до 1 години. За цей час вам потрібно встигнути оглянути музей, купити сувеніри і пообідати. Дуже ретельно плануйте свій час, так як будь-яке запізнення може позбавити вас і ваш автобус наступного міста або швидкого проходження кордону.

Відсутність комфорту

В автобусі ви завжди сидите, часом 3-4 години, не сходячи з місця. Складно випрямити ноги, особливо людям високого зросту, затікають шия і спина. Існує також ймовірність того, що вас може заколисати. Який би новий і сучасний автобус не був, провести в ньому ніч – задоволення не з приємних.

Спека на вулиці і потужні кондиціонери в автобусах, або ж контраст між теплом всередині і морозом зовні в поєднанні з регулярними виходами на зупинках часто призводить до застуд. Часто буває, що кондиціонери в автобусі ламаються. Приготуйтеся до того, що є доведеться на ходу або в автобусі, і майже завжди фаст-фуд. Часу поїсти нормально у вас майже ніколи не буде.

Непередбачені зміни

Поїздка об’єднує абсолютно різних людей, цілі та інтереси яких часто не збігаються. Тому коли приймається якесь рішення, наприклад, про зміну маршруту, до уваги беруться побажання більшості.