Парламентські партії готують жорстку партизацію місцевих виборів.

В Україні паралельно із завершенням першого етапу децентралізації парламент також готує жорстку партизацію місцевих виборів. Про це пише ZN.UA. Зокрема, в парламенті зараз ведуться переговори щодо змін у Виборчий кодекс, які знизять бар’єр для громад нижнього рівня, коли мажоритарка залишиться лище у дрібних громадах з населенням до 10-15 тисяч осіб. Також йдеться про встановлення п’ятивідсоткового бар’єру […]

В Україні паралельно із завершенням першого етапу децентралізації парламент також готує жорстку партизацію місцевих виборів.

Про це пише ZN.UA.

Зокрема, в парламенті зараз ведуться переговори щодо змін у Виборчий кодекс, які знизять бар’єр для громад нижнього рівня, коли мажоритарка залишиться лище у дрібних громадах з населенням до 10-15 тисяч осіб.

Також йдеться про встановлення п’ятивідсоткового бар’єру для партій. Якщо, наприклад, партія, яка балотується в місцеву раду, набирає 70% голосів, але в той же час провалюється на загальноукраїнському рівні, не дотягуючи до 5%, то даремно вклалися. При цьому міський голова може балотуватися тільки, як член якоїсь партії.

“Таким чином, місцеві еліти стають заручниками великих партій, які вичищають політичний ландшафт від містечкових проєктів. Гіганти підтягують “міцних господарників” під свої прапори, позбавляючи незалежності. Інакше не бачити їм влади, як своїх вух”.

Цей процес йде паралельно з тим, що 16 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні проєкт закону № 2653 і віддала Кабінету міністрів право завершити процес об’єднання громад. Тим самим парламент практично поставив децентралізацію в режим ручного управління. Для проведення будь-якого рішення щодо остаточної карти громад України, владі більше не потрібно шукати голоси в залі.

Прийнятий закон дає уряду право самостійно затверджувати кількість, нову конфігурацію об’єднаних громад і їх адміністративні центри. Вибори новостворених та затверджених громад мають відбутися одночасно з місцевими, запланованими на осінь 2020 року. Також згідно із законом, Кабмін протягом трьох місяців повинен підготувати та подати в парламент законопроєкт нового адміністративно-територіального устрою.

“Насправді суміщення у часі двох ключових завдань — місцевих виборів і продовження децентралізації — серйозне випробування для влади. Важливість правильно завершити перший етап реформи та сформувати нові заможні, економічно сильні громади в інтересах майбутнього країни не виключає бажання для партії влади закріпитися на місцях. Лоб в лоб стикаються два взаємовиключних інтересу”.

У такій ситуації президента Володимира Зеленського ще можуть роздирати різні внутрішні протиріччя, від бажання виграти вибори і закінчити децентралізацію до розуміння, що при його слабкості реформа посилює роль і вплив місцевої влади. Однак главу фракції “Слуга народу” Давида Арахамію і лідера партії Олександра Корнієнка, які відповідають за результати перед президентом, не будуть мучити внутрішні сумніви.

Увага важлива інформація. В рамках політичної грамотності учасників виборчого процесу та розвитку громадянського…

Опубліковано ГО "Народне Коло" Вівторок, 7 січня 2020 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *