Офіс генпрокурора назвав причину Іловайської трагедії — пряме вторгнення російської армії.

Офіс генпрокурора оприлюднив висновок щодо причин Іловайської трагедії влітку 2014 року. Вона сталася виключно через пряме вторгнення регулярної армії Росії. Про це повідомляє прес-служба відомства. «Згідно з висновками експертів та комплексу інших здобутих доказів, єдиним фактором, що призвів до трагічних подій під Іловайськом, є військова агресія ЗС РФ», — йдеться у повідомленні. Так, 20-24 серпня сталося наймасштабніше […]

Офіс генпрокурора оприлюднив висновок щодо причин Іловайської трагедії влітку 2014 року. Вона сталася виключно через пряме вторгнення регулярної армії Росії.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Згідно з висновками експертів та комплексу інших здобутих доказів, єдиним фактором, що призвів до трагічних подій під Іловайськом, є військова агресія ЗС РФ», — йдеться у повідомленні.

Так, 20-24 серпня сталося наймасштабніше пряме вторгнення Росії на територію України, на той момент сили російської армії складалися з дев’яти батальйонно-тактичних груп: 3500 військових, до 60 танків, до 320 БМД (БМП), до 60 гармат, до 45 мінометів та 5 протитанкових ракетних комплексів.

В Офісі генпрокурора наголошують на критичному для України співвідношенні сил в районі Іловайська у порівнянні із силами армії РФ та підконтрольними їй бойовиками: особовий склад — 1 до 18; танки — 1 до 11; бронетехніка — 1 до 16; артилерія — 1 до 15; «Гради» — 1 до 24.

«Вже 24-25 серпня батальйони МВС України «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ», Нацгвардії «Донбас» і сили сектору «Б» потрапили в оточення ворога», — йдеться у повідомленні.

26-28 серпня керівництво Антитерористичної операції почало переговори з російським Генштабом про вихід українських бійців з оточення гуманітарними коридорами. Однак 29 серпня за безпосередньої вказівки Генштабу ЗС РФ російські військовослужбовці впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових.

Також за наказом російського командування військові РФ та бойовики вбили поранених українських військовослужбовців, які не чинили опір.

Загалом загинули, за даними Офісу генпрокурора, 366 українських воїнів, 429 — отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 — потрапили у полон.

Зібрані докази воєнних злочинів з боку Росії передали до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду для вирішення питання про відкриття кримінального провадження.

День пам’яті

Президент Володимир Зеленський своїм указом зробив 29 серпня, коли загинула найбільша кількість українських військових, Днем пам’яті захисників України.

Що сталося в Іловайську

Штурм Іловайська розпочався 6 серпня 2014 року. Це була перша спроба взяти місто, однак вона провалилася. Другий штурм Іловайська українськими військами відбувся 10 серпня. Українські добровольчі батальйони «Донбас», «Азов» і «Шахтарськ» спробували штурмувати місто, однак танк українських бійців підбили і зрештою штурм зупинився — Україна втратила 12 добровольців та БМП.

Третій штурм Іловайська відбувся 18 серпня, тоді українські силовики, що в більшості складалися з добровольчих батальйонів, увійшли в Іловайськ. Вони взяли під свій контроль частину міста, однак 23-24 серпня, після заходу регулярних російських військ, батальйони МВС України «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ», Нацгвардії «Донбас» і сили сектору «Б» потрапили в оточення.

26 серпня почались перемовини між керівником АТО Віктором Муженком та представниками Генштабу ЗС РФ Миколою Богдановським, а також на рівні керівництва сектору «Б» та підрозділів збройних сил РФ, про надання гарантії безпечних гуманітарних коридорів для виходу з оточення військовослужбовців ЗС України та інших військових формувань України. 

У ніч з 28 на 29 серпня Володимир Путін звернувся до «сил ополчення» із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні.

29 серпня о 8:15 військові організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами, втім колону розстріляли.

У звітах військової прокуратури йдеться про те, що керівництво армії РФ організувало «пряме вторгнення регулярних російських підрозділів на територію Донецької області».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.