О. Данілов: Реформування системи освіти у контексті вдосконалення державної політики інноваційного розвитку має стати предметом розгляду РНБО найближчим часом .

Реформування системи освіти у контексті вдосконалення державної політики інноваційного розвитку має стати предметом розгляду РНБО найближчим часом. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. Секретар РНБО України наголосив, що за результатами проведеного за допомогою програмно-апаратного комплексу «СОТА» аналізу стану системи вищої освіти у контексті національної безпеки можна зробити висновок про […]

Реформування системи освіти у контексті вдосконалення державної політики інноваційного розвитку має стати предметом розгляду РНБО найближчим часом. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

Секретар РНБО України наголосив, що за результатами проведеного за допомогою програмно-апаратного комплексу «СОТА» аналізу стану системи вищої освіти у контексті національної безпеки можна зробити висновок про системну кризу у цій сфері, що формує потенційні та реальні загрози державній та національній безпеці України.

О. Данілов акцентував, що наука і технології розвинутих країн значно випереджають вітчизняні. Він навів основні напрями новітніх і проривних технологій, які визначено, зокрема, експертами НАТО і які матимуть визначальний вплив на соціально-економічний розвиток світу та на забезпечення національної, колективної безпеки і оборони найближчі 20 років:

• великі дані та розширена аналітика (Big Data and Advanced Analytics, BDAA);

• штучний інтелект (Artificial Intelligence, AI);

• технологій автономності, (зокрема робототехніка, Autonomy);

• квантові технології (Quantum Technologies, QT);

• космічні технології (Space Technologies);

• гіперзвукові технології (Hypersonics);

• біотехнології та технології удосконалення людини (Bio & Human Enhancement Technologies, BHET);

• новітні матеріали та виробництво (Novel Materials and Manufacturing, NMM).

У цьому контексті О. Данілов наголосив на необхідності зосередити зусилля на відродженні науково-технічного потенціалу України. «Розвиток наукоємних галузей, що формують конкурентні переваги будь-якої держави, дозволить протидіяти широкому спектру наявних та майбутніх загроз», – підкреслив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.