Нові рейтинги: Зеленський і “слуги” втрачають довіру.
Баланс довіри у президента України Володимира Зеленського за рік з позитивного + 34,1% опустився до негативного -8,9%, заявляє голова правління Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка Ольга Балакірєва. “Після обрання тримався позитивний баланс довіри. Ситуація почала змінюватися в січні і, як ви бачите, вже на тлі коронавірусу наші останні виміри в травні і червні показали […]
Баланс довіри у президента України Володимира Зеленського за рік з позитивного + 34,1% опустився до негативного -8,9%, заявляє голова правління Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка Ольга Балакірєва.
“Після обрання тримався позитивний баланс довіри. Ситуація почала змінюватися в січні і, як ви бачите, вже на тлі коронавірусу наші останні виміри в травні і червні показали зміну цього балансу і зараз баланс довіри негативний”, – сказала Балакірєва, презентуючи дослідження Центру соціального моніторингу на пресконференції “Моніторинг громадської думки населення України: червень 2020. Радикалізація настроїв на тлі економічної і політичної кризи” в агентстві “Інтерфакс-Україна” у вівторок.
За її словами, на сьогодні Зеленському повністю довіряють 13% респондентів, скоріше довіряють 28,3%, скоріше не довіряють 25,4% і зовсім не довіряють 24,8%.
“Таким чином, 50% населення сьогодні не довіряють президенту Зеленському”, – підкреслила Балакірєва.
Також, за словами Балакірєвої, негативний баланс довіри й у таких інституцій, як уряд і парламент.
“Ще гірша ситуація з довірою до Кабінету Міністрів України – баланс довіри -54,3%, Верховної Ради -55,4%”, – повідомила Балакірєва.
Згідно з опитуванням, негативний баланс довіри у Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) -62,8%, прокуратури -61%, Державного бюро розслідувань (ДБР) -58% Національного банку -44,6%, Національної поліції -42,8%, Служби безпеки України (СБУ) -34,1%.
У той час як баланс довіри у Збройних сил України (ЗСУ) позитивний – 32,4%.
В ході дослідження 10-19 червня 2020 року методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондента було опитано 3037 осіб у всіх регіонах України, крім окупованих територій Луганської і Донецької областей та Криму. Похибка вибірки становить 1,1-1,9%.