Німеччина боїться військового конфлікту з РФ через дії Литви щодо Калінінграда, – Spiegel.

За даними Spiegel, уряд Німеччини обурений діями Литви, яка обмежила транзит підсанкційних вантажів залізницею до Калінінграда з інших регіонів Росії і назад. У ФРН побоюються, що німецькі солдати, які базуються в Литві, можуть бути втягнуті у можливий військовий конфлікт з РФ. Берлін не поділяє думку литовців про те, що транзит підсанкційних товарів до Калінінграда не […]

За даними Spiegel, уряд Німеччини обурений діями Литви, яка обмежила транзит підсанкційних вантажів залізницею до Калінінграда з інших регіонів Росії і назад. У ФРН побоюються, що німецькі солдати, які базуються в Литві, можуть бути втягнуті у можливий військовий конфлікт з РФ.

Берлін не поділяє думку литовців про те, що транзит підсанкційних товарів до Калінінграда не має здійснюватися через територію ЄС. “Це транспорт із Росії до Росії. Це дозволено”, – вважають в уряді Німеччини.

У Берліні побоюються ескалації конфлікту із Росією. Там вважають, що Москва може застосувати силу для створення наземного коридору.

30 червня литовські урядовці заявили: “Німці чинять тиск на Єврокомісію, щоб санкції не поширювалися на Калінінград. Вони побоюються, що їхні солдати можуть вплутатися у військовий конфлікт і дати себе залякати Росії”.

Рішення Брюсселя з цього питання має бути готове до 10 липня, коли набуть чинності наступні санкції, повідомляє видання. Литва наполягає на дотриманні закону під час тлумачення санкцій. “Ми не змінили свого ставлення, ЄС змінив”, – кажуть у Вільнюсі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.