Навального могли отруїти речовиною, схожою з тією, якою спецслужби РФ намагалися вбити болгарського бізнесмена, – розслідування Der Spiegel та Bellingcat.

Лікарі берлінської клініки “Шаріте”, які лікують Олексія Навального, звернулися до колег з Болгарії через можливу подібність між отруєнням російського політика і замахом на болгарського підприємця Омеляна Гебрева, якого, імовірно, отруїли нервово-паралітичною речовиною класу “Новачок”. Про це йдеться в спільному розслідуванні Der Spiegel та Bellingcat. Лікарі вважають, що під час отруєння Навального і Гебрева могли використовувати схожі речовини, […]

Лікарі берлінської клініки “Шаріте”, які лікують Олексія Навального, звернулися до колег з Болгарії через можливу подібність між отруєнням російського політика і замахом на болгарського підприємця Омеляна Гебрева, якого, імовірно, отруїли нервово-паралітичною речовиною класу “Новачок”.

Про це йдеться в спільному розслідуванні Der Spiegel та Bellingcat.

Лікарі вважають, що під час отруєння Навального і Гебрева могли використовувати схожі речовини, пишуть автори розслідування. За їхніми даними, лікарі припускають, що Навального отруїли речовиною із сімейства органофосфатів, до яких належать інсектициди і нервово-паралітичні речовини зарин і “Новачок”. Офіційно це не підтверджено.

Спочатку в “Шаріте” казали, що Олексія Навального отруїли невизначеною речовиною з групи інгібіторів холінестерази.

20 серпня російському опозиціонеру Олексію Навальному стало зле під час перельоту з Томська в Москву. Літак екстрено посадили в Омську, Навального було доставлено до лікарні і підключено до апарату ШВЛ. Він перебуває в комі.

Точний діагноз політика невідомий, імовірно, він постраждав від отруєння, можливо – сильним галюциногенним препаратом.

Прессекретарка Навального Кіра Ярмиш стверджує, що напередодні опозиціонер не вживав алкоголь, а вранці нічого не їв, лише випив в аеропорту чай.

22 серпня Навального перевезли на лікування до Німеччини.

24 серпня німецькі лікарі повідомили, що Навального було отруєно

Омеляну Гебреву та його сину Христо стало зле наприкінці квітня 2015 року, вони перебували в Софії. Гебрев впав у кому. Як повідомляли ЗМІ з посиланням на експертів Гельсінського університету, бізнесмен і син могли бути отруєні “Новачком”. Через місяць стан бізнесмена почав покращуватися, проте після цього йому знову стало погано і в травні його повторно госпіталізували.

Пізніше (вже у 2019 році) слідчі ідентифікували на записах відеокамер, встановлених на парковці готелю, офіцера ГРУ Дениса Сергєєва (оперативне ім’я Сергій Федотов). Це був той самий Сергєєв, який прибув до Британії разом з “Бошировим” і “Петровим” у день отруєння Скрипалів.

У листопаді 2019 року The Insider, Der Spiegel та Bellingcat повідомили, що до отруєння Гебрева могли бути причетні вісім співробітників російської військової розвідки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.