Національний банк України ввів в обіг монету номіналом 10 гривень.

Про це повідомляє  пресслужба НБУ. “Із 3 червня 2020 року монети номіналом 10 гривень стануть дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розраховуватися в торговій мережі або здійснювати операції в банках”, – йдеться в повідомленні. Нова монета виготовлена ​​з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Її діаметр становить 23,5 мм, вага – 6,4 грама, що […]

Про це повідомляє  пресслужба НБУ.

“Із 3 червня 2020 року монети номіналом 10 гривень стануть дійсним платіжним засобом на території України, ними можна вільно розраховуватися в торговій мережі або здійснювати операції в банках”, – йдеться в повідомленні.

Нова монета виготовлена ​​з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Її діаметр становить 23,5 мм, вага – 6,4 грама, що більше, ніж у монет номіналом 1, 2 і 5 гривень.

На одному боці монети зображений гетьман Іван Мазепа, а на другому – номінал (10 гривень) в обрамленні старовинного орнаменту.

“Громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти номіналом 10 грн на оборотні монети цього номіналу. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і банкнотами цього номіналу. Поступово – в результаті природного зносу – 10-гривневі банкноти будуть замінюватися обіговими монетами” , – повідомляє НБУ.

Згодом в Україні залишаться 6 номіналів монет (10 і 50 копійок, 1, 2, 5 і 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.