Народні депутати вирішили врегулювати роботу з дому, поділивши її на дистанційну та надомну. 

Відповідний законопроєкт був зареєстрований та опублікований на сайті парламенту 4 вересня.  Однією з ініціаторів проєту є голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. Оскільки через пандемію коронавірусу багато працівників перейшли на віддалену роботу, автори законопроекту пропонують затвердити норми для такого формату праці.  Народні депутати вирішили врегулювати роботу з дому, поділивши її […]

Відповідний законопроєкт був зареєстрований та опублікований на сайті парламенту 4 вересня. 

Однією з ініціаторів проєту є голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Оскільки через пандемію коронавірусу багато працівників перейшли на віддалену роботу, автори законопроекту пропонують затвердити норми для такого формату праці. 

Народні депутати вирішили врегулювати роботу з дому, поділивши її на дистанційну та надомну. 

На їхню думку, роботу з дому потрібно класифікувати на два види: дистанційну та надомну. 

В обох випадках при укладенні трудового договору, роботодавці матимуть право отримати відомості про місце проживання або інше місце, де працюватимуть фахівці. 

Крім того,  керівництво має “забезпечити точний облік відпрацьованого часу та ефективний контроль за найбільш повним і раціональним використанням робочого часу працівником”.

Що таке надомна робота? 

Ключовою особливістю надомного формату роботи є те, що робоче місце в цьому випадку є фіксованим.

Тобто працівник не може змінити свого місця роботи без погодження з роботодавцем. 

Працівник також повинен дотримуватися загального режиму роботи підприємства чи установи. 

“Забезпечення засобами виробництва, матеріалами та інструментами, необхідними для виконання працівником надомної роботи покладається на власник”, – зазначається в документі. 

Що таке дистанційна робота? 

Цей формат роботи передбачає, що працівник може сам вибирати та змінювати місце роботи, без погодження з керівництвом. 

Аналогічно, працівник сам відповідає за організацію безпечних умов праці. 

Крім того, при дистанційній роботі працівники розподіляють робочий час і на них не поширюються правила внутрішнього розпорядку компанії. 

В такому випадку “працівникові, який виконує дистанційну роботу має бути забезпечено гарантований період вільного часу для відпочинку”, тобто період, коли можна не виходити на зв’язок із керівництвом. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.