Начальнику відділу місцевої прокуратури Кіровоградської області повідомлено про підозру в організації незаконного затримання.

Офіс Генерального прокурора спільно з Державним бюро розслідувань повідомили про підозру начальнику відділу однієї з місцевих прокуратур Кіровоградської області в організації незаконного затримання. За даними слідчих, зазначений прокурор, здійснюючи процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, надав письмове доручення слідчому затримати громадянина, начебто підозрюваного у вчиненні злочину. Такими діями працівник прокуратури грубо порушив вимоги кримінально-процесуального законодавства, адже […]

Офіс Генерального прокурора спільно з Державним бюро розслідувань повідомили про підозру начальнику відділу однієї з місцевих прокуратур Кіровоградської області в організації незаконного затримання.

За даними слідчих, зазначений прокурор, здійснюючи процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, надав письмове доручення слідчому затримати громадянина, начебто підозрюваного у вчиненні злочину. Такими діями працівник прокуратури грубо порушив вимоги кримінально-процесуального законодавства, адже затримати особу через декілька діб після вчинення злочину можна виключно на підставі ухвали суду, а не письмової вказівки прокурора.

Окрім того, коли суд відмовився взяти під варту цю особу через не доведення стороною обвинувачення обґрунтованої підозри, прокурор зареєстрував нове провадження. В рамках якого він знов надав слідчому вказівку на затримання зазначеного громадянина і звернувся до суду для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під варту. Проте суд вдруге відмовив у задоволенні клопотання прокурора.

Оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснюється працівниками Служби безпеки України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.